تکنولوژی و فناوری

ترفندهای افزایش سرعت اینترنت در ویندوز ۱۰

اغلب کاربران زمان وبگردی سوال می پرسند که چطور می توانم سرعت اینترنت خود را افزایش دهم؟ سرعت اینترنت در زمان وبگردی می تواند موجب کاهش هزینه ها، صرفه جویی در زمان و انرژی شود. پس حتما باید تکنیک های افزایش سرعت اینترنت را بررسی کنید و ببینید در ویندوز شما این موارد رعایت شده اند یا نه. اگر شما هم با مشکل کندی اینترنت در ویندوز مواجه هستید اصلا نگران نباشید در این مقاله آموزشی از بیست اسکریپت تصمیم داریم مسائل مربوط به کاهش سرعت اینترنت ویندوز را بررسی کنیم و در آخر یاد بگیریم که چگونه سرعت اینترنت را در ویندوز بالا ببریم. پس با ما همراه باشید. ?

این آموزش بر اساس ویندوز ۱۰ نوشته شده ولی راه کارهای آن برای ویندوز ۸ یا ۷ هم پاسخ می دهد.

چگونه سرعت اینترنت ویندوز ۱۰ را بالا ببریم؟

ترفندهای افزایش سرعت اینترنت در ویندوز 10دستورالعمل های ویندوز جوری چیده شده اند که سرعت اینترنت را بین تمامی برنامه های پشت زمینه یا حتی برنامه هایی که نیاز به آپدیت دارند تقسیم کرده و ما می توانیم با انجام این دستورالعمل ها، عملیات پشت صحنه را متوقف کنیم تا بتوانیم سرعت اینترنت ویندوز ۱۰ را بالا ببریم. به این ترتیب چون برنامه ای در بک گراند ویندوز اجرا نمی شود طبیعتا موجب افزایش سرعت اینترنت خواهد شد. اما سوال اینجاست چطور این کار را انجام دهیم؟

۱.متوقف کردن آپدیت ویندوز ١٠

ترفندهای افزایش سرعت اینترنت در ویندوز 10آپدیت ویندوز موردی است که اغلب کاربران ترجیح میدهند به صورت خودکار انجام شود با اینکه ما پیشنهاد این کار را نمی دهیم چون خیلی از مشکلات ویندوز با همین آپدیت ها برطرف می شوند اما شما می توانید آپدیت خودکار را متوقف کنید و هر چند وقت یبار این آپدیت را دستی اعمال کنید. روش های متوقف کردن آپدیت ویندوز به شرح زیر هستد:

 • متوقف کردن آپدیت ویندوز از تنظیمات خود ویندور
 • متوقف کردن آپدیت ویندوز از طریق group policy
 • متوقف کردن آپدیت ویندوز از طریق registry

می توانید برای متوقف کردن آپدیت خودکار ویندوز به مقاله زیر مراجعه کنید.

 جلوگیری از آپدیت ویندوز ۱۰

۲. روشن کردن گزینه metered connection

ویژگی metered connection برای اولین باز توسط شرکت ماکروسافت در ویندوز ۸ ارائه شد. اما metered connection چیست؟ این یک ویژگی مفید برای کسانی است که اتصال اینترنتی محدودی دارند. اگر هر یک از اتصال های اینترنت شما به عنوان یک metered connection پیکربندی شده باشد، سیستم هنگامی که یک اینترنت دیگر متصل شوید، آپدیت های خودکار سیستم را دانلود می کند.

ویندوز ۱۰ برای رایانه هایی با اتصالات اینترنت نامحدود طراحی شده و با توجه به محدودیت هایی که وجود دارد از حداکثر پهنای باند اتصال داده شما برای بارگیری و بارگذاری داده استفاده می کند. خب با این قابلیت خیلی راحت می توان تعریف کرد که اتصال اینترنتی فعلی من محدود است پس دانلود و آپلودهای سیستم را به زمان دیگری که اتصال اینترنتی قوی تری داشتم موکول کن! به همین سادگی باعث افزایش سرعت اینترنت در کامپیوتر خود خواهید شد.

با روشن کردن metered connection در شبکه فعلی، می توانید مشکل کندی اینترنت در ویندوز را حل کنید. سوال اینجاست چطور ویژگی metered connection را فعال کنم؟ نگران نباشید با طی کردن مراحل زیر این قابلیت جذاب ویندوز فعال می شود:

 1. استارت منو را باز کنید.
 2. network status را در آن سرج و آن را باز کنید.
 3. روی گزینه status کلیک کنید.
 4. گزینه change connection properties را انتخاب کنید.
 5. گزینه set as metered connection را روشن کنید.

ترفندهای افزایش سرعت اینترنت در ویندوز 10

به این ترتیب قابلیت metered connection تا حدودی در افزایش سرعت اینترنت در ویندوز موثر خواهد بود.

۴. جلوگیری از اجرای برنامه ها در پس زمینه ویندوز

ترفندهای افزایش سرعت اینترنت در ویندوز 10با بستن برنامه های پس زمینه می توانید عامل افزایش سرعت اینترنت ویندوز ۱۰ بشوید. برای صرفه جویی در مصرف باتری (اگر لپ تاپ دارید) و استفاده از پهنای باند، اجرای برنامه ها در پس زمینه را متوقف کنید. اکثر برنامه هایی که نصب می کنید برای اجرا در پس زمینه طراحی شده اند. این یکی دیگر از دلایل کندی اینترنت در ویندوز ۱۰ است چرا که برخی از آن ها از اینترنت شما استفاده یا گزارش هایی را در بک گراند تهیه و ارسال می کنند. می توانید آنها را متوقف کنید تا سرعت اینترنت در ویندوز ۱۰ افزایش یابد. برای اینکار کافیست به مسیر settings → privacy → background apps مراجعه کنید.

 1. به بخش setting ویندوز مراجعه کنید. (برای این منظور در استارت منو روی آیکن ⚙ کلیک کنید یا واژه settings را تایپ کنید.) روی گزینه privacy کلیک کنید.
  ترفندهای افزایش سرعت اینترنت در ویندوز 10
 2. در صفحه باز شده background apps را بیابید و روی آن کلیک کنید. سپس گزینه background apps را غیرفعال کنید.

ترفندهای افزایش سرعت اینترنت در ویندوز 10

با اینکار دستور می دهید که برنامه ها در پس زمینه ویندوز اجرا نشوند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *