پزشکی

دانشمندان چینی: احتمالا ویروس کرونا کاملا از بین نمی‌رود

به گزارش مشرق، گروهی از دانشمندان و پزشکان چینی پیش‌بینی کرده‌اند که ویروس کرونا به طور کامل از بین نخواهد رفت و به صورت دوره‌ای بازخواهد گشت.

 

دانشمندان

پایگاه خبری “یورونیوز” نوشت، گروهی از پژوهشگران و پزشکان چینی در پکن اعلام کردند که احتمال اینکه این ویروس همچون “سارس” کاملا از بین برود بسیار ضعیف است، زیرا می‌تواند ناقلانی بدون علائم بیماری را نیز آلوده کند؛ بنابراین مردم می‌توانند حتی بدون آنکه نشانه‌ای از تب و سرفه را بروز دهند، باعث شیوع بیشتر آن شوند.

بیشتر بخوانید:

واکسن چین برای درمان کرونا آماده می‌شود

واکسن کرونا بر روی حیوانات جواب مثبت داد

“جین کی”، مدیر انستیتوی زیست شناسی پاتوژن در آکادمی علوم پزشکی چین می‌گوید: «این بیماری همه‌گیر به احتمال زیاد برای مدتی طولانی با انسان خواهد بود؛ کرونا به یک بیماری فصلی تبدیل خواهد شد و به تدریج در بدن انسان پایدار می‌شود.»

متخصصان چینی همچنین اعلام کردند که هیچ شواهدی مبنی بر اینکه سرعت انتشار این ویروس با افزایش دما در تابستان کاهش می‌یابد، نیافته‌اند.

طبق گفته دانشمندان تا و قتی که شما از خود مراقبت نکنید این ویروس به بدن شما تعرض کرده و بدن به دلایلی نمی تواند دربرابر این ویروس استقامت کند و شما به دلیل عدم کنترل جان خود را از دست خواهید داد.

“وانگ گوئی کیانگ”، رئیس بخش بیماری‌های عفونی در بیمارستان دانشگاه پکن در این‌باره گفت: «این ویروس به گرما حساس است اما تنها زمانی که به مدت ۳۰ دقیقه در معرض دمای ۵۶ درجه سانتیگراد قرار بگیرد؛ اما هوا هرگز اینقدر گرم نمی‌شود.»

پیش از این برخی از مقامات پزشکی آمریکا نیز درباره عدم ریشه کن شدن این ویروس در تابستان و حتی تشدید فعالیت آن در پایان فصل گرما هشدار داده بودند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *