اخبار سینما و تلوزیون

ضرر ۱۷ میلیارد تومانی سینماها در نوروز

محمدرضا صابری (دبیر انجمن سینماداران) درباره اینکه گفته می‌شود بعضی سالن‌های سینما کارکنان خود را به دلیل تعطیلی اخراج کردند، گفت: کسی از کارکنان سالن‌های سینما اخراج نشده است و اگر سینماها باز شود، قطعا همه کارکنان به کار خود بازخواهند گشت.

وی با اشاره به مصوب شدن قانون حمایت از مشاغل ازسوی دولت در زمان کرونا ادامه داد: برخی سینماها که از اسفند تعطیل بوده و درآمدی نیز نداشتند کارکنان خود را بر اساس قانون برای دریافت حقوق و پاداش به سازمان تامین اجتماعی معرفی کردند و بدیهی است که بعد از بازگشایی سینماها آنها نیز به سر کار خود بازخواهند گشت.

صابری با اشاره به اینکه زمان بازگشایی سینماها مشخص نیست و همین مساله باعث شده تا نتوان برای آن برنامه‌ریزی کرد، گفت: باید برنامه‌ریزی‌هایی صورت بگیرد تا از ضرر و زیان سینماها کاسته شود و ما به طرح‌هایی همچون ارایه وام‌های ۱۰ میلون تومانی به سینماداران اعتراض داریم و معتقدیم چنین طرح‌هایی سودی ندارد.

صابری با اشاره به اینکه اکران فیلم‌ها در نوروز اصطلاح گل اصلی اکران فیلم‌ ها در سال بود، افزود: سینماها در نوروز ۹۸ بیش از ۱۷ میلیارد تومان در ۱۵ روز ابتدایی فروردین درآمد کسب کرده بودند که این درآمد در نوروز ۹۹ صفر شده و از سوی دیگر از چهارم اسفند نیز سینماها تعطیل بود. این اتفاق در حالی رخ داده که در اسفندماه مدیرهای سالن سینما بر اساس وظیفه‌ای که داشتند، حقوق، سنوات، عیدی و پاداش کارکنان را کامل پرداخت کرده است اما درآمدی نداشتند.

دبیر انجمن سینماداران ادامه داد:‌ بهتر است به‌جای آنکه به هر سالن سینما ۱۰ میلیون تومان وام پرداخت شود طرح‌های ماندگاری مصوب شود که برای همه سینما سود دارد مثلا می‌توان با پیگیری‌های جدی مالیات بر ارزش افزوده از روی بلیت‌های سینما حذف کرد و الا پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی برای هر پرده سینما مشکلی را حل نخواهد کرد.

صابری افزود: حتی اگر همین امروز نیز سینماها مجدد بازشود چند ماه زمان خواهد برد وضعیت حداقل مانند پیش از شیوع کرونا شود و این مساله نه برای سینما بلکه برای سایر رشته‌های هنری نیز وجود دارد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *