سینمای جهان

فیلم‌ها در آخرین هفته گیشه آمریکا در ماه مارس تنها ۵ هزار دلار فروش کرده‌اند

طبق آمار جدید گیشه آمریکا، فیلم‌های روی پرده تنها ۵ هزار دلار در آخرین هفته ماه مارس فروش کرده‌اند.

شیوع گسترده ویروس کرونا باعث تعطیلی سینماهای زیادی در آمریکا شده، اما هنوز بخش کوچکی از آن باز هستند و به فعالیت خود ادامه می‌دهند. بااین‌حال، میزان استقبال از فیلم‌های روی پرده بسیار پایین‌تر از گذشته هست و همین موضوع باعث عقب افتادن اکران فیلم‌ها یا عرضه زودتر آن‌ها در پلتفرم دیجیتالی شده است. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، آخرین هفته ماه مارس ۲۰۲۰ با فروشی بسیار پایین‌تر از گذشته مواجه شده است. براساس آمار منتشر شده توسط باکس‌آفیس موجو، در بازه زمانی ۲۰ تا ۲۶ مارس، مجموع فروش فیلم‌ها در باکس آفیس آمریکا تنها ۵ هزار دلار بوده است. در یک مقایسه با گیشه سال گذشته، در آخرین هفته ماه مارس، گیشه آمریکای شمالی فروشی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار را تجربه کرده بود.

در هر حال این آمار با توجه به وضعیت موجود و خانه نشینی بیشتر مردم و همچنین تمایل مردم به تماشای فیلم‌ها از طریق پلتفرم‌های دیجیتالی، خیلی عجیب و غافلگیر کننده نیست. در حال حاضر گیشه آمریکا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال گذشته، با کاهش فروش ۲۵ درصدی مواجه شده که براساس گفته هالیوودریپورتر، گیشه آمریکا در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال گذشته ۶۰۰ میلیون دلار کاهش مجموع فروش داشته است. قابل انتظار است که این روند حداقل تا پایان نیمه اول سال ۲۰۲۰ ادامه پیدا کند و احتمالا شاهد انتشار آمارهای بیشتری از کاهش درآمد گیشه سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال گذشته خواهیم بود.

پس از گسترش شیوع کرونا، اکران فیلم‌های بسیاری عقب افتاده و حتی بسیاری از شرکت‌ها تصمیم به عقب انداختن اکران فیلم‌های خود تا سال ۲۰۲۱ گرفته‌اند، اما همچنان برخی از فیلم‌های بلاک‌باستری مورد انتظار سال ۲۰۲۰ با وجود تاخیر قرار است در سال ۲۰۲۰ اکران شوند که از جمله آن می‌توان به فیلم‌هایی چون فیلم Wonder Woman 1984 (زن شگفت‌ انگیز ۱۹۸۴)، فیلم Mulan (مولان)، فیلم A Quiet Place: Part 2 (یک مکان ساکت: قسمت دوم)، فیلم Black Widow (بلک ویدو)، فیلم No Time to Die (زمانی برای مردن نیست) و فیلم Top Gun: Maverick (تاپ گان: ماوریک) اشاره کرد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *