پزشکی

اعلام زمان نخستین واکسیناسیون کرونا در اروپا

                          اعلام زمان نخستین واکسیناسیون کرونا در اروپا

به گزارش «تابناک» به نقل از یورونیوز، مدیر آژانس اروپایی مامور رسیدگی به بیماری‌های همه‌گیر روز چهارشنبه با اعلام این مطلب تصریح کرد که در خوشبینانه‌ترین حالت واکسیناسیون کرونا در اروپا تا قبل از سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ انجام نخواهد شد.

خانم آندریا اَمون، مدیر مرکز کنترل بیماری‌های آژانس اروپایی مبارزه با بیماری‌های همه‌گیر در گفتگویی با خبرگزاری فرانسه ضمن تاکید بر این موضوع که وضعیت در خط مقدم مبارزه با بیماری همه‌گیر در قاره سبز بسیار نگران‌ کننده است و همه شاخص‌ها در مسیر درستی پیش نمی‌رود از شهروندان اروپایی خواست به محدودیت‌های وضع شده هر چقدر هم که سخت باشند، احترام بگذارند و دستورالعمل‌های بهداشتی را به دقت رعایت کنند.

این مسئول اروپایی مبارزه با بیماری‌های همه‌گیر در ادامه پیش‌بینی کرد که اروپا نسبت به موج نخست بیماری کووید۱۹ در ماه‌های مارس و آوریل، به زمان بیشتری برای کاستن از موارد ابتلا و کاهش مرگ و میر نیاز خواهد داشت.

وی در خصوص مسیر باقی مانده تا انجام نخستین کارزار واکسیناسیون در اروپا گفت که هنوز راهی طولانی و نامشخص باقی است و ممکن است چند ماه برای رسیدن به این مرحله زمان نیاز باشد.

آندریا اَمون در پاسخ به سوالی در باره تخمین زمانی نخستین واکسیناسیون در اروپا تصریح کرد: «اگر خوشبینانه به این موضوع نگاه کنیم واکسیناسیون طی سه ماه نخست سال آینده انجام خواهد شد اما نمی‌تواند توضیحات بیشتری در این باره بدهم.»

یک منبع اروپایی روز سه‌شنبه به خبرگزاری فرانسه گفته بود که مجوز استفاده از نخستین واکسن کرونا در اتحادیه اروپا به احتمال قوی ابتدای سال ۲۰۲۱ صادر خواهد شد.

این در حالیست که مقامات آمریکایی بسیار خوشبینانه‌تر به این موضوع نگاه کرده و حتی از صدور مجوز استفاده همگانی از واکسن طی چند هفته آینده سخن گفته‌اند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *