تکنولوژی و فناوری

السالوادور با وجود ضرر ده‌ها میلیون دلاری، باز هم بیت‌کوین خرید

«نجیب بوکیله»، رئیس‌جمهور السالوادور یا به آینده بیت‌کوین بسیار امیدوار است یا اینکه از ضرر مالی ترسی ندارد چرا که اعلام شده با وجود ریزشی بودن بازار و ضرر ۶۰ میلیون دلاری، این کشور دوباره با صرف هزینه ۱.۵ میلیون دلاری، ۸۰ بیت کوین ۱۹ هزار دلاری خریده است.

این سیاستمدار آمریکای جنوبی پس از انجام خرید تازه خود در توییتی اعلام کرد: «بیت‌کوین آینده است، بابت ارزان فروشی ممنونم.»

این امر در حالی است که پیش از خرید اخیر، بوکیله حدود ۱۰۴ میلیون دلار برای خرید ۲۰۳۱ بیت‌کوین با میانگین قیمتی ۴۵,۱۷۱ دلار هزینه کرده بود. بدین ترتیب با سقوط قیمت این رمزارز به سطح ۱۹,۰۰۰ دلار، ذخیره رمزارز السالوادور با زیانی ۶۰.۲ میلیون دلاری رو‌به‌رو شد.

خرید دوباره بیت‌کوین توسط نجیب بوکیله

سرمایه‌گذاری السالوادور در بیت کوین

با تازه‌ترین خرید، بوکیله در پی آن است که میانگین سرمایه‌گذاری انجام شده به ازای هر بیت‌کوین را از ۴۵,۱۷۱ دلار به ۴۴,۲۱۹ دلار ;hia nin. این امر بدان معناست که این رمزارز باید تا قیمت ۴۴,۲۱۹ دلار (بیش از ۱۰۰ درصد) رشد کند تا بوکیله بتواند زیان مذکور را بدون هیچ سودی بازیابی کند و به عبارت دیگر به نقطه آغازین بازگردد.

گفتنی است که با این وجود، اکنون استراتژی انباشتن رمزارز پس از افت‌ قیمت عظیم چند ماه اخیر، میان سایر سرمایه‌گذاران بلند‌مدت و خوش‌بین نیز محبوبیت پیدا کرده است.

خرید دوباره بیت‌کوین توسط نجیب بوکیله

«مایکل سیلور» (Michael Saylor)، مدیر عامل MicroStrategy که در حوزه رمزارز چهره مطرحی به شمار می‌رود، اخیرا از خرید ۱۰ میلیون دلاری بیت‌کوین خبر داد؛ خریدی که ذخیره شرکت وی را به میزان ۱۲۹,۶۹۹ بیت‌کوین با میانگین قیمتی ۳۰,۶۶۴ دلار رسانده است.

البته خرید مذکور سیلور با توجه با وضعیت دنیای رمزارزها ضرر ۱.۳ میلیون دلاری هم به همراه داشته، اما به نظر می‌رسد که مایکل سیلور هم مانند رئیس‌جمهور السالوادور چندان نگران نوسانات کوتاه مدت این بازار نیست.

white

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *