۳ اردیبهشت, ۱۴۰۳
سینمای ایران

برنامه‌ریزی هالیوود روی هوا و سینمای ما اَندَر خَمِ کوچه‌ تعطیلی!

زمان اکران چند فیلم سینمایی هالیوودی در سال جاری اعلام شد.

 

با توجه به اینکه کرونا منجر به توقف فیلمبرداری پروژه‌های در حال تولید و بسته شدن سینماهای جهان شده است، توجه بیشتر به مدیریت و برنامه‌ریزی سینمای کشور اهمیت دوچندان دارد. این شرایط نباید به معنا این باشد که مدیریت سینمای کشور به دلیل تعطیلی کمرنگ شود بلکه برعکس، باید ضمن توجه به سینماگران بیکار و کارمندان و کارگران سینماها که در شرایط بسیار بدی به سر می‌برند، دلسوزانه برای آنان برنامه‌ریزی کرد.

متأسفانه اقدامات سازمان سینمایی نتوانست در این مدت نظر سینماگران کشور را به خود جلب کند اما در عین حال در برخی از نقاط جهان مانند هالیوود حتی زمان‌بندی اکران فیلم‌های سینمایی خود را در سال جاری و سال بعد اعلام کرده است.

بنا بر این گزارش از ورایتی فیلم سینمایی «بیوه سیاه» که قرار بود در ماه گذشته اکران شود در ۶ نوامبر اکران خواهد شد. فیلم سینمایی «جاودان‌ها» فیلم دیگری از مارول نیز در تاریخ ۱۲ فوریه اکران خواهد شد.

فیلم لایو-اکشن مولان که بازسازی انیمیشن قدیمی آن است و قرار بود که در ماه قبل اکران شود نیز در ۲۴ جولای ۲۰۲۰ اکران خواهد شد. فیلم مورد انتظار «ایندیانا جونز ۵» که برای تابستان ۲۰۲۱ قرار بود اکران شود در ۲۹ جولای سال ۲۰۲۲ اکران خواهد شد.

فیلم‌های دیگری مانند «پلنگ سیاه ۲» در ۶ می ۲۰۲۲ و «دکتر استرنج ۲» در ۵ نوامبر ۲۰۲۱ اکران خواهند شد.

البته این تاریخ‌ها در حالی اعلام می‌شود که چندی است کرونا سینما و هالیوود را به تعطیلی کشانده و تمام سینماهای این کشور نیز بسته است و معلوم نیست که این اعلانات دقیقاً اتفاق بیفتند.

با این حال، سینمای ایران جدای از اینکه برای اکران دقیق فیلم‌های سینمایی تولیده شده خود برنامه‌ریزی دقیقی ندارد، حتی سرنوشت تولید فیلم‌هایی که در مرحله پیش تولید و فیلمبرداری متوقف شده‌اند نیز معلوم نیست و به قول شاعر باید گفت که «هنوز اَندَر خَمِ یک کوچه‌ایم.»

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *