سیاسی

تحرکات مشکوک آمریکایی‌ها در پایگاه عین الاسد

منابع میدانی از تحرکات مشکوک نیروهای آمریکایی در پایگاه عین الاسد عراق خبر داده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از المعلومه، حازم الباوی تحلیلگر سیاسی عراقی اعلام کرد که آنچه منابع آگاه از تحرکات نظامی فزاینده در پایگاه عین الاسد در غرب استان الانبار خبر می‌دهند نیازمند توضیح فوری دولت عراق است.

وی افزود: کمیته امنیت و دفاع پارلمان به‌شدت خواهان اطلاع از حقیقت اخباری است که در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود.

الباوی تأکید کرد: برخی منابع تأیید کرده‌اند که ستونی از نظامیان آمریکایی شامل خودرو زرهی به همراه آمبولانس به پایگاه عین الاسد رسیده‌اند. هم‌زمان اخباری به نقل از آن منابع از دستور فرماندهی کل نیروهای مسلح مبنی بر عقب‌نشینی لشکر هفتم از مرزهای عراق با سوریه به کرکوک وجود دارد.

وی گفت: این تحرکات آمریکایی‌ها مشکوک است و دولت دراین‌باره مسئول است و باید حقیقت ماجرا را برای همگان توضیح دهد.

این در حالی است که یک مسئول امنیتی عراق از اقدامات امنیتی روزهای گذشته ارتش در اطراف پایگاه عین الاسد در استان الانبار خبر داد.

این مسئول امنیتی در الانبار گفت: نیروهای ارتش عراق محدودیت‌های گسترده‌ای در اطراف پایگاه عین الاسد از حدود یک هفته قبل از سمت شرق و جنوب ایجاد کرده‌اند و احدی حق ورود به این منطقه حتی نیروهای امنیتی غیر از ارتش ندارد. این منطقه‌ای به عرض ۱۰ کیلومتر از روستای المفرع و نیز منطقه السد است.

این منبع هدف از این اقدامات را حمایت از این پایگاه در برابر حملات موشکی و پهپادی و مصون نگه‌داشتن آن از هرگونه رخنه‌ای عنوان کرد.

این منبع درباره رسیدن نظامیان آمریکایی به این پایگاه طی روزهای گذشته هم اعلام کرد که این صحت ندارد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود: از زمان عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از پایگاه القائم در سال جاری میلادی، نظامیان آمریکایی در پایگاه عین الاسد هیچ عملیات زمینی نداشته‌اند و همه تحرکات آن‌ها هوایی و با بالگرد است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *