پزشکی

ترکیب این غذاها در معده تولید کرم می کند؟

شاید شما یکبار تن ماهی را با تخم مرغ امتحان کرده باشید . حقیقتاً وقتی تخم مرغ را با تن ماهی مخلوط کنید لذیذ تر می شود اما بعضی ها معتقدند که خوردن تن ماهی با تخم مرغ  مشکل دارد ! آیا درست است ؟

ترکیب خوشمزه و  دلچسبی که حتماً تجربه کرده اید تخم مرغ و تن ماهی است اما این ترکیب در معده تولید عفونت و کرم می کند و منجر به ایجاد بیماری هایی مثل پیسی ، پسوریازیس ، نقرس ، رماتیسم ، قولنج ، بواسیر ، پیوره و دندان درد می کند .

تن ماهی به همراه تخم مرغ به هیچ وجه ترکیب مناسبی با هم  نیستند  ! حتی در طب سنتی نیز گفته شده است که از مصرف ماهی و تخم مرغ  اجتناب کنید. در طب سنتی مضرف لبنیات ، تخم مرغ و گوشت با یکدیگر منع شده است و نباید این ها را به صورت دو به دو یا هر سه را مصرف کنید .

همانطور که گفته شد این سه دسته غذایی را نباید با هم مصرف کنید زیرا با هم ناسازگارند . بعضی غذا ها وقتی با هم ترکیب می شوند خاصیت یکدیگر را خنثی  می کنند و اگر مصرف این غذا ها را ادامه دهید دچار کمبود املاح و ویتامین های لازم می شوید . مصرف بعضی از غذا ها مثل ماهی و تخم مرغ در معده تولید عفونت و کرم می کند و منجر به ابتلا به بیماری های : نقرس ، قولنج ، رماتیسم  بواسیر ، پیوره و دندان درد می کند .

بعضی از غذا ها وقتی با هم خورده می شوند از ترکیب آن ها سمی تولید می شود که راه را برای میکروب ها باز می کند در بعضی موارد مصرف این غذاها جذب بدن نمی شود و در خون رسوب می کند که در نتیجه منجر به ایجاد انواع سودا ها و اگزماها می شود .

 

در طب سنتی تن ماهی همراه تخم مرغ منع شده است زیرا خوردن تن ماهی و تخم مرغ اثرات هر دوی آنها را خنثی می کند وقتی که با هم مصرف شوند و در نتیجه نمی تواند مواد مغذی این دو ماده را جذب کرده و دچار کمبود مواد معدنی و ویتامین می شود .

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *