دسته‌بندی نشده

تولید افشانه تنفسی برای بهبود عوارض ریوی کووید ۱۹

تولید افشانه تنفسی برای بهبود عوارض ریوی کووید ۱۹

مدیرعامل شرکت داروسازی جابرابن حیان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اعلام این خبر، افزود: این دارو که با نام تجاری پی اچ آر ۱۶۰ و بصورت اسپری به بازار عرضه شده است می‌توان طی سه تا پنج روز عوارض ریوی ناشی از بیماری کووید ۱۹ نظیر سرفه و تنگی نفس را ازبین ببرد.
آقای مصطفی صفاری اضافه کرد: این دارو بر پایه دارو‌های گیاهی و به دست متخصصان ایرانی در شرکت دانش بنیان طعام اسرار ساخته شده و در شرکت داروسازی جابرابن حیان به تولید انبوه رسیده است.
وی با بیان اینکه افشانه پی اچ آر ۱۶۰ نخستین داروی موثر درمان بیماری کروناست که با این مشخصات و بصورت افشانه در جهان تولید می‌شود، گفت: این دارو خاصیت ضد ویروس ندارد و داروی درمان کرونا محسوب نمی‌شود بلکه باعث می‌شود تا عوارض ریوی ناشی از بیماری کرونا در مراحل اولیه درمان شود و به بیمار فرصت می‌دهد تا با تحمل دوران اولیه، با این بیماری مقابله کند.
مدیرعامل این شرکت داروسازی افزود: این دارو با ارائه مدارک و مستندات کافی و پس از طی کردن مراحل بالینی در بیمارستان بقیه الله موفق شده است تائیدیه سازمان غذا و دارو را اخذ کند و تاکنون ۲۰۰ هزار عدد از این دارو تولید شده و هم اکنون در داروخانه‌های سراسر کشور در دسترس عموم مردم است.
وی اضافه کرد: این برای نخستین بار است که ترکیبی از چند گیاه دارویی در قالب یک اسپری استنشاقی تولید شده است و تاکنون ۱۰ کشور جهان خواستار این دارو شده اند.
صفاری قیمت این دارو را حدود ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هر عدد از این افشانه برای یک دوره درمان بیماری کافی است و مصرف کنندگان حتما باید نحوه صحیح استفاده از این افشانه را از پزشک معالج یا دکتر داروساز یاد بگیرند.
وی در پایان تاکید کرد: این دارو اثر پیشگیری ندارد و اگر چه استفاده از آن به دلیل وجود مواد کاملا طبیعی و ارگانیک در ترکیب آن عوارضی ندارد، اما استفاده از آن تنها به افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ توصیه می‌شود.
مسئول فنی شرکت دانش بنیان طعام اسرار هم دراین باره، گفت: این اولین داروی موثر در درمان عوارض ناشی از بیماری کروناست که با استفاده از گیاهان دارویی و بر پایه دانش کاملا ایرانی تولید شده است.
مجید جزنی افزود: این دارو سخت‌ترین مطالعات بالینی را سپری کرده و استفاده آن تاکنون هیچ عوارضی نداشته است.
وی با بیان اینکه ویروس کرونا بر روی ریه اثر گذاشته و با تشکیل لایه‌ای مانع از تبادل اکسیژن می‌شود، گفت: این دارو بر روی این لایه اثر گذاشته و با از بین بردن آن سبب می‌شود بیمار دچار تنگی نفس و کمبود اکسیژن نشود.

 

کپی لینکhttps://www.iribnews.ir/00BrK5

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *