پزشکی

خواص سیاهدانه

سیاهدانه طعمی تلخ دارد و در برخی از مواد غذایی به عنوانادویه به کار می رود .در ترشیجات از این ادویه استفاده می کنند منبع اصلی این دانه در جنوب غربی آسیاست که ضدانگل و ضدباکتری بوده است .مصرف این ماده برای زنان شیرده مفید بوده است.

خواص درمانی سیاهدانه:

سیاهدانه برای درمان دردهای دیابت،سل،کم خونی،بیماری های قلبی و عروقی و میگرن مفید است.اسید های چرب موجود در سیاهدانه آن را به نوعی مواد غذایی تبدیل کرده است که ضد سرطان است.

سیاهدانه  آهن و پتاسیم فراوانی را دارد علاوه براینکه سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند ،از رفع مسمومویت های خونی و یبوست را جلوگیری می کند.

پیامبر اکرم فرموده اند: همه دردها را درمان می کند الا مرگ،امام رضا فرموده اند: برای درمان سرماخوردگی با بوییدن گل نرگس و سیاهدانه استفاده می کنند .

خواص روغن سیاهدانه برای مو:

یکی دیگر از خواص سیاهدانه ریزش مو و رویانده شدن آن است پودر سیاهدانه را با حنا در روغن سوسن مخلوط کنیذ و بعد از چند روز معجزه آن را مشاهده کنید .مالیدن آن بر روی سر باعث رشد مو ها می شود و این کار را مدام انجام دهید تا موهایتان رشد کنند و به روزهای قبلشان برگردند.

 

 

روغن سیاهدانه برای چشم:

به دلیل وجود مواد معدنی در این دارو و آنتی اکسیدان های موجود در آن برای تمام اعضای بدن به خصوص چشم مفید بوده است که می توانیم به دو صورت خوراکی و مالیدنی از آن استفاده کنیم .مخلوط کرردن یک قاشق چای خوری پودر سیاهدانه با عسل را در یک لیوان مخلوط کرده و بنوشید.

خواص سیاهدانه برای لاغری:

مصرف سیاهدانه باعث کنترل قند خون و کربوهیدرات می شود؛و در کاهش وزن هم بسیار مفید بوده است .سیاهدانه به دلیل داشتن مقدارزیادی ویتامین،ریزمغذی،اسیدهای چرب بدن و آنتی اکسیدان  مورد نیاز خود را در حفظ سلامتی به کار می برد.

رژیم لاغری:

تنها مصرف یک ماده ی غذایی نمی تواند شما را به رژیم غذایی نزدیک کند و شما را به تناسب اندام با وزن ایده آل خواهد رسید اگر طبق برنامه های غذایی که دکتر به آن داده عمل کند می تواند به رژیم لاغری برسد تحرک هم می تواند فرددر برنامه رژیم غذایی کمک کند.

مصرف زیاد از هر دارویی ممکن است عوارضی را داشته باشد پس هر وقت که می خواهید از هر دارویی استفاده کنید از پزشکی مشورت بگیرید که نا امید نشوید.

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *