سیاسی

رئیس جمهور مکزیک بایدن را به رسمیت نمی‌شناسد

رئیس جمهور مکزیک بایدن را به رسمیت نمی‌شناسد

رئیس جمهور مکزیک بار دیگر روز چهارشنبه حاضر نشد پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تبریک بگوید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهور مکزیک یکی از معدود رهبران کشورهای مهم است که تاکنون حاضر نشده است جو بایدن را به عنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا به رسمیت بشناسد و پیروزی وی در انتخابات را تبریک بگوید.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور مکزیک در اظهاراتی تاکید کرد: هنوز خیلی زود است که به بایدن تبریک بگویم و کشور من یک مستعمره نیست.

  • سی‌ان‌ان: وزارت خارجه آمریکا پیام‌های رهبران خارجی را به بایدن نمی‌دهد
  • منابع آمریکایی: بایدن رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را انتخاب کرد
  • ای‌بی‌سی: بایدن این هفته نام رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را اعلام می‌کند

اوبرادور که رقبای خود را به تقلب گسترده در انتخابات ۲۰۰۶ و ۲۰۱۲ متهم کرده که منجر به شکست وی شده، افزود: من طرفدار هیچ کسی در انتخابات آمریکا نیستم و منتظر نهایی شدن چالش های حقوقی مطرح شده از سوی دولت ترامپ خواهم ماند تا نتیجه انتخابات روشن شود.

وی تصریح کرد: ما نمی توانیم دولتی را به رسمیت بشناسیم که هنوز از نظر حقوقی و قانونی تایید نشده است. این مساله به ما ربطی ندارد، این اقدام به معنای مداخله کردن است.

این در حالی است که رئیس جمهور مکزیک پیش از این از ارسال پیام تبریک برای برندگان انتخابات ریاست جمهوری جنجالی بولیوی در سال ۲۰۱۹ خودداری نکرد، انتخاباتی که بعدا به خاطر قانون شکنی باطل شد. منتقدان بر این باورند که موضع وی در قبال بایدن نشان می دهد که او بی طرف نیست.

دونالد ترامپ که بارها مکزیک را به خاطر مهار نکردن مهاجرت غیرقانونی تهدید کرده، حاضر به پذیرش شکست در انتخابات نشده است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *