سرمایه گذاری

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۱

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین و اتریوم در سال 2021

سال ۲۰۲۰ اگرچه به دلیل بحران اقتصادی جهانی ناشی از شیوع کرونا برای همه کشورها با مشکلاتی همراه بوده اما برای ارزهای دیجیتال سال شکوفایی و رشد قابل توجه آنها بوده است.

ارز دیجیتال یا رمز ارز نوعی پول دیجیتالی است که ویژگی اصلی آن غیرقابل دستکاری بودن و غیرقابل کنترل بودن آن توسط نهادهای واسطه از جمله بانک‌های مرکزی است. مهم‌ترین ارزهای دیجیتال جهان بیت‌کوین و اتریوم هستند که هم اکنون بخش عمده معاملات بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده‌اند.

ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر فراز و نشیب بسیاری را متحمل شده‌اند که این اتفاقات به طور مستقیم بر روی قیمت هر واحد آنها تاثیر گذاشته‌اند. سوال اصلی این است که ارزهای دیجیتال در سال آینده میلادی چه وضعیتی خواهند داشت؟ 

وضعیت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰

به گزارش میهن سیگنال، در سال ۲۰۲۰ به دلیل چاپ بیش از حد دلار، افت ارزش دلار آمریکا و افزایش بدهی‌های اقتصادی ایالات متحده به دلیل بحران اقتصادی ناشی از کرونا، ارزش ارزهای دیجیتال و به ویژه بیت‌کوین رشد قابل توجهی داشته است. عمده این افزایش قیمت مدیون ورود موسسات حقوقی به بازار ارزهای دیجیتال بوده که این بخش را به عنوان جایگزینی مناسب برای سرمایه‌گذاری در بازارهای سنتی از جمله طلا و یا حاشیه امنیتی در برابر تهدیدهای مهم اقتصادی به شمار آورده‌اند.

به گزارش میهن سیگنال ، در سال 2020 به دلیل چاپ بیش از حد دلار، افت ارزش دلار آمریکا و افزایش بدهی های اقتصادی ایالات متحده به دلیل بحران اقتصادی ناشی از کرونا، ارزش ارزهای دیجیتال و به ویژه بیت کوین رشد قابل توجهی داشته است.

در سال جاری علاوه بر سرمایه‌گذاران خرد، سرمایه‌گذاران عمده از جمله شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگی مانند گری اسکیل نیز به سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال رو آورده‌اند.

یکی از دلایل این گرایش، عملکرد درخشان ارزهای دیجیتال نسبت به سرمایه‌گذاری‌های سنتی  مانند طلا و فلزات گرانبها بوده است. طبق اعلام cointelegraph، قیمت بیت‌کوین در ابتدای سال میلادی جاری ۷۴۱۱ دلار بوده است و تا امروز با ۱۵۹ درصد افزایش به بالاتر از سطح ۱۸۰۰۰ دلار رسیده است.

هر سکه اتریوم در ابتدای ژانویه ۲۰۲۰، ۱۳۶ دلار ارزش داشته در حالی که امروز با ۳۳۷ درصد افزایش، قیمت هر واحد آن به ۵۹۵ دلار رسیده است.

حالا در پایان سال ۲۰۲۰ مهمترین سوال برای سرمایه‌گذاران این است که :

آیا روند صعودی و افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ هم ادامه خواهد داشت؟

پیش‌بینی وضعیت بازار ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱

مهمترین نکته در پیش‌بینی آینده ارز دیجیتال عدم وابستگی آن به دولت‌هاست. به دلیل این ویژگی ارزهای دیجیتال، نوسان زیادی در قیمت آنها رخ می‌دهد و در نتیجه پیش‌بینی آینده رمزارزها نسبت به سایر بازارهای مالی دشوارتر است.

به گفته فرانک هولمز مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاران جهانی آمریکا، سال ۲۰۲۱ برای ارزهای دیجیتال و طلا سال فوق‌العاده‌ای خواهد بود. به نظر هولمز با افزایش کاربرد ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر در سرتاسر دنیا آینده خوبی در انتظار بیت‌کوین و اتریوم است.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۲۱

با در نظر گرفتن رویداد هاوینگ بیت‌کوین در ماه می سال ۲۰۲۰ که با نصف کردن پاداش استخراج بیت‌کوین، میزان عرضه آن را به نصف رسانده است می‌توان از پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه این ارز دیجیتال هم نتیجه گرفت روند افزایش قیمت بیت‌کوین در سال‌های آینده و به ویژه سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت.

با توجه به این شرایط، تحلیل گران بلومبرگ پیش بینی کرده اند قیمت بیت کوین به 50000 دلار برسد.

با توجه به این شرایط، تحلیل گران بلومبرگ پیش‌بینی کرده‌اند قیمت بیت‌کوین به ۵۰۰۰۰ دلار برسد. طبق نظر بعضی از تحلیلگران نیز قیمت بیت‌کوین در ۱۲ ماهه آینده به ۱۰۰۰۰۰، ۱۷۰۰۰۰ و حتی ۳۱۸۰۰۰ دلار خواهد رسید.

برخی از پیش‌بینی‌های فعلی با توجه به شباهت رفتار فعلی قیمت بیت‌کوین با روند صعودی بی‌سابقه آن در سال ۲۰۱۷ صورت گرفته است. در آن زمان قیمت ارزهای دیجیتال به سرعت افزایش یافت و قله‌های تاریخی خود را ثبت کرد. پس از مدت کوتاهی دوباره قیمت‌ها سقوط کرد و سرمایه‌گذارانی که شتابزده به این بازار وارد شده بودند متحمل ضررهای سنگینی شدند.

اما به نظر می‌رسد روند فعلی افزایش قیمت ارزهای دیجیتال با روند صعودی سال ۲۰۱۷ متفاوت باشد. طبق اعلام میهن سیگنال، مهمترین دلیل این تفاوت، افزایش تعداد کاربران ارزهای دیجیتال نسبت به گذشته است. به گفته پیرس کراسبی مدیرکل تریدینگ ویو علاوه بر پراکندگی دارایی، درصد مالکیت نهادهای حقوقی و توسعه فناوری‌های مبتنی بر ارز دیجیتال هم عوامل تمایز روند فعلی نسبت به روند سال ۲۰۱۷ می‌باشند.

خرید بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال توسط موسسات در سال ۲۰۲۰ رشد چشمگیری داشته است. این درصد بالای مالکیت حقوقی‌ها می‌تواند به عنوان یک حمایت قوی برای قیمت عمل کند. به نقل از mihansignal، طبق گزارش کوین شیرز در ۷ دسامبر، ۱۴.۹ میلیارد دلار ارز دیجیتال تحت مدیریت موسسات حقوقی است که ۸۳ درصد از این میزان تنها در اختیار شرکت سرمایه‌گذاری گری اسکیل می‌باشد.

به گزارش تجارت نیوز در سال جاری بیش از ۴.۸ میلیارد دلار به ارزش سرمایه‌گذاری‌های ارز دیجیتال افزوده شده است. تنها در ۴ هفته گذشته ۱.۴ میلیارد دلار نقدینگی به بازارهای بیت‌کوین وارد شده است.

همچنین فناوری بلاک‌چین که زیرساخت ارزهای دیجیتال می‌باشد اخیرا به شدت توسعه یافته است. اکنون هزاران اپلیکیشن بر بستر بلاک‌چین‌های مختلف ساخته شده‌اند که این یک نقش کلیدی در ثبات قیمت ارزهای دیجیتال ایفا می‌کند. واضح‌ترین مثال برای توسعه در این حوزه، گسترش اپلیکیشن‌های تامین مالی غیرمتمرکز یا دیفای در سال ۲۰۲۰ بوده است.

پیش‌بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۱

در مورد اتریوم به نظر می‌رسد روند صعودی فعلی ادامه داشته باشد. اتریوم که دومین ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار است در روزهای اخیر افزایش شدید قیمت را تجربه کرده است.

یکی از ویژگی های کلیدی بلاک چین اتریوم قابلیت برنامه ریزی آن است که آن را به پرکاربردترین ارز دیجیتال در برنامه های غیرمتمرکز تبدیل کرده است.

یکی از ویژگی‌های کلیدی بلاک‌چین اتریوم قابلیت برنامه‌ریزی آن است که آن را به پرکاربردترین ارز دیجیتال در برنامه‌های غیرمتمرکز تبدیل کرده است.

بلاک‌چین اتریوم همچنین به عنوان بازاری برای ارائه خدمات مالی، اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها و سایر خدمات به کار گرفته شده است. از دیگر ویژگی‌های مهم این شبکه می‌توان به انجام قراردادهای هوشمند بر بستر این بلاک‌چین اشاره کرد به نحوی که در صورت انجام شرایط تعیین شده توسط طرفین قرارداد، به طور خودکار اقدامات خاصی صورت بگیرد.

این قابلیت‌های اتریوم باعث افزایش خیره کننده کاربران اتریوم و نیز افزایش شدید جریان نقدی ورودی به بلاک‌چین اتریوم شده است. با در نظر گرفتن شرایط کلی موثر بر بازار ارزهای دیجیتال و نیز شرایط خاص اتریوم در سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی شده این ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۵ از ۳۵۰۰ دلار عبور نماید.

طبق برنامه‌های از پیش اعلام شده قرار است یک پروژه ارتقا به نام “اتریوم ۲” در شبکه اتریوم صورت گیرد که در ابتدای دسامبر ۲۰۲ فاز صفر این پروژه آغاز به کار کرده است. با اتمام این پروژه برخی از مشکلات این بلاک‌چین از جمله مقیاس‌پذیری و بالابودن نرخ کارمزد پردازش تراکنش‌ها تا حدی حل شده و تغییرات مفیدی در آن صورت خواهد گرفت. با این ارتقا، گسترش دیفای بیش از پیش صورت گرفته و محبوبیت اتریوم هم افزایش چشمگیری خواهد یافت.

جمع‌بندی

با در نظر گرفتن روند فعلی ارزهای دیجیتال، به طور کلی می‌توان گفت در سال ۲۰۲۱ نیز روند مثبت رشد ارزهای دیجیتال ادامه خواهد یافت. با گسترش روزافزون کاربرد این ارزها در کارهای روزمره و نیز صنایع مختلف انتظار می‌رود تقاضا برای ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت‌کوین و اتریوم که سرآمد این حوزه هستند در سال ۲۰۲۱ افزایش قابل توجهی داشته باشد و این عوامل در نهایت به افزایش چشمگیر قیمت این دارایی‌های دیجیتال منجر گردد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *