تکنولوژی و فناوری

کارگاه مقاله‌نویسی مدرن؛ چطور در فضای آنلاین جذاب و حرفه‌ای بنویسیم؟

 

هویت شما در فضای آنلاین وابسته نوشته‌های شما در آن است. به همین خاطر قسمت مهمی از تصویر شما در ذهن افراد، زمانی شکل می‌گیرد که متنی را از شما می‌خوانند. این تصویر می‌تواند سرنوشت زندگی حرفه‌ای شما را تعیین کند.

در ویدئو شما استراتژی‌ها، تکنیک‌ها و اصول کاملا عملی را می‌بینید که به شما در مسیر نوشتن مقالات مختلف آنلاین و ساختن هرچه بهتر این تصویر کمک می‌کند. این ویدئو حاصل سال‌ها تجربه مدیران وبسایت «چطور» و گروه «نبضی‌نو» در فضای آنلاین است که شامل موارد زیر می‌شود:

مقاله مدرن چیست؟ (۱۵ دقیقه)

در این قسمت آرمان والی (موسس و مدیرعامل وبسایت چطور و گروه نبضی‌نو)،‌ توضیحاتی را درباره یک مقاله مدرن و علت نیاز به آن به کمک یک تشبیه، بیان می‌کند. همچنین بخش‌های چنین مقاله‌ای معرفی می‌شود.

ایده‌پردازی و طراحی تیتر (۶۲ دقیقه)

در این ویدئو مریم ناصری (سردبیر سابق وبسایت چطور)، صفرتاصد ایده‌پردازی برای شروع نوشتن یک مقاله را توضیح می‌دهد. مواردی نظیر فرآیندها، ابزارها و چارچوب‌ها، انواع تیتر و ساختار آن و … به همراه مثال‌های کاربردی مطرح می‌شود.

ساختار مقاله (۸۵ دقیقه)

در این قسمت آرمان والی در رابطه با ساختار مقاله صحبت می‌کند. مواردی نظیر تصویر اصلی و داخلی، پاراگراف شروع، بدنه مقاله، نتیجه‌گیری، دعوت به بازخورد و … همگی با مثال‌های تجربی و کاملا کاربردی توضیح داده می‌شود.

ویرایش و بهینه‌سازی (۵۳ دقیقه)

در این ویدئو بهدیس سلطانی (مدیرنویسندگان وبسایت چطور)، نکاتی را درباره اصول ویرایش یک مقاله، درست نویسی، مراجع مرتبط ویراستاری و مثال و اشتباهات پرتکرار در ویرایش نوشته آموزش می‌دهد.

نکاتی برای ماندگار شدن نوشته (۴۱ دقیقه)

در این قسمت مهرزاد خسروی (مدیر پروژه گروه نبضی‌نو)، با توجه به اصول داستان‌نویسی و مثال‌های معروف در دنیای داستان، نکاتی را مطرح می‌کند که به کمک آن بتوانید طوری بنویسید که بیش از پیش دیده و خوانده شوید و در ذهن مخاطب خود بمانید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *