سینمای جهان

کارگردان « شزم » در ایام قرنطینه فیلم ترسناک کوتاه ساخت!

«دیوید اف. سندبرگ» پیش از مطرح شدن نامش با فیلم ترسناک «در تاریکی» ، و سپس ورود به فیلم‌های استودیویی با «آنابل: پیدایش» (Annabelle: Creation) و فیلم ابرقهرمانی «شزم!» (Shazam!)، سابقه‌ی تولید فیلم‌های کوتاه ترسناک را با امکانات محدود داشته است. در واقع فیلم «در تاریکی» به شکل یک فیلم کوتاه آغاز و سپس به فیلمی بلند تبدیل شد. سندبرگ در روزهای قرنطینه به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا، با «لوتا لوستن» همکار قدیمی‌اش به یاد روزهای ابتدایی فیلمسازی فیلم کوتاه جدیدی به نام «سایه‌شده» (Shadowed) ساخته است.

به گزارش مووی مگ به نقل از ۳۰نما، سندبرگ در کمتر از سه دقیقه با جلوه‌های ویژه‌ی ستایش‌برانگیز رعب و وحشت را منتقل می‌کند. لوستن مدام موجودات سایه-گونی را می‌بیند که نه در واقعیت بلکه در دنیای سایه‌ها وجود دارند. فیلم به شکلی معصومانه آغاز می‌شود و بازیگر تنها سایه‌ی یک گلدان را می‌بینند و نه خود شیئ را اما در ادامه فیلم ترسناک‌تر می‌شود. سندبرگ این فیلم را ضمیمه‌ای برای «در تاریکی» می‌داند و در صفحه‌ی توئیترش از نحوه‌ی تولید آن می‌گوید.

سندبرگ برای کارگردانی «شزم ۲» نیز بازخواهد گشت. این فیلم قرار بود در ماه آوریل فیلمبرداری شود اما کارگردان در این باره می‌گوید: «باید ببینیم این ویروس چقدر طول می‌کشد، زیرا قرار بود فیلم را امسال جلوی دوربین ببریم. با این حال کسی نمی‌داند این وضعیت تا چه زمانی ادامه دارد. این روزها تمامی فیلم‌ها به حالت تعلیق درآمده‌اند بنابراین باید ببینیم سرنوشت «شزم!» چه می‌شود. تا این لحظه، در حال کار بر روی فیلمنامه‌ بوده‌ام. می‌توانیم به این کار ادامه دهیم تا ببینیم تا چند ماه آینده چه پیش می‌آید.»

سندبرگ در مورد کار در خانه می‌گوید: «کار زیادی از راه دور نمی‌توانیم انجام دهیم، از طریق «زوم» جلساتی برگزار کرده‌ایم. پیش از این ویروس حتی اسم این اپلیکیشن را هم نشنیده بودم ولی حالا همه جا صحبت از آن است. بیش از اندازه برای ما عجیب و غریب است. در خانه نشسته‌ام و سعی می‌کنم ویژگی‌های نرم‌افزار را کشف کنم و از این قبیل کارها.»

«شزم! ۲» قرار است اول آوریل ۲۰۲۲ (۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۰) در آمریکا کران شود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *