روانشناسی

۵ کار ساده اما مؤثری که زندگی مشترک زوجین را بهبود می بخشد

زندگی زوجین به رابطه ی زوجین بستگی دارد که اگر زوجین رابطه بین آنها خوب باشد به موفقیت میرسند ولی اگر رابطه بین آنها خوب نباشد در زندگی به بن بست خواهند رسید.

هر زوجی مشکلات خاص خود را دارند و نمی توان برای همه ی زوج ها نسخه ی واحدی پیچید. با این حال، کارهای ساده ی زیادی هستند که بسیاری از زوج ها معتقدند با انجام آن ها می توان زندگی مشترک خود را بهبود بخشید. ما هم چند تایی از این توصیه ها برایتان داریم که برخلاف ظاهر ساده ای که دارند مؤثر هستند. بنابراین نگاهی به آن ها بیاندازید، شاید بتوانند رابطه ی شما و همسرتان را تقویت کنند.

۱- با پتوهای جداگانه بخوابید

 

خوابیدن با پتوی مشترک به دلایل مختلفی از جمله جا به جایی پتو در خواب و تفاوت دمای بدن زن و مرد، چندان راحت نیست و می تواند خواب راحت را از زوج ها بگیرد. از طرفی، نقش و اهمیت خواب در زندگی بر کسی پوشیده نیست، به همین دلیل توصیه می شود زن و مرد با پتوهایی جداگانه منطبق بر نیاز شخصی خود بخوابند. با این کار می توانید کماکان در یک تخت در کنار همدیگر بخوابید و در عین حال، خواب راحتی را با یک پتو مخصوص به خودتان تجربه کنید.

۲- تقویم تان را یکی کنید

 

شما و همسرتان می توانید یک تقویم مشترک داشته باشید و هر دو برنامه های خود را در آن ثبت کنید. با این کار همیشه از برنامه های یکدیگر مطلع خواهید بود. متفاوت بودن برنامه ها و ساعات کاری زن و مرد می تواند برنامه ریزی برای کارها را دشوار کند. با این روش اما در وقت و انرژی تان صرفه جویی می شود. به علاوه، این کار کمک می کند تاریخ های مهم، مثل تولدها و مناسبت های خاص را فراموش نکنید، بنابراین می توانید بدون اینکه نگرانی ای در این خصوص داشته باشید به کارهای خود برسید.

۳- با هم مثل بهترین دوست خود رفتار کنید

 

ما معمولاً پیش دوستان مان خود واقعی مان هستیم و راحت و بدون حساب و کتاب کردن با آن ها صحبت می کنیم. درست است، به زبان آوردن بی پرده ی افکار و احساسات خود برای شریک زندگی مان همیشه کار راحتی نیست. اما بلیک لایولی و همسرش رایان رینولدز، بازیگران مشهور هالیوود، به این روش اعتقاد دارند. لایولی می گوید او و رینولدز همیشه مثل یک رفیق صمیمی با همدیگر رفتار می کنند.

به گفته ی لایولی اگر چیزی او را اذیت کند حتماً در موردش با همسر خود صحبت می کند: «می گویم که این اتفاق افتاد و ناراحتم کرد. می گویم که حالا این احساسی دارم و می پرسم چه کار باید کنم.» در حقیقت، مثل گفتگوی راحت و عادی ای که دو دوست صمیمی با یکدیگر دارند.

۴- گاهی با خودتان خلوت کنید

 

شاید فکر کنید که شریک زندگی تان به شما اهمیت نمی دهد یا تنهایی را به بودن در کنار شما ترجیح می دهد، اما اصلاً اینگونه نیست. برای رشد و شکوفایی یک رابطه عاطفی، هر دو طرف باید گاهی تنها و دور از هم باشند. این کار اجازه می دهد انرژی از دست رفته ی خود را دوباره به دست آوریم، استراحت کنیم و خودمان باشیم. اهمیت این اوقات تنهایی کمتر از وقت هایی که باهم سپری می کنیم نیست.

۵- رفتن به قرارهای دو نفره ی عاشقانه را ادامه دهید

 

بعد از سال ها زندگی مشترک، ممکن است از آن هیجانی که در ابتدای ازدواج وجود دارد عبور کرده و به یک رابطه ی آرام و یکنواخت با همسر خود رسیده باشید. اما اگر می خواهید رابطه تان را همیشه گرم نگه دارید، باید گذاشتن قرارهای دو نفره ی عاشقانه را کنار نگذارید. با این کار همیشه حرفی برای گفتن، کار جالبی برای انجام دادن و چیز هیجان انگیزی برای انتظار کشیدن دارید.

 

منبع:روزیاتو

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *