سرمایه گذاری

۲۰ کشور برتر میزبان سرمایه و سرمایه‌گذار در جهان

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، آمار موجود نشان می‌دهد ژاپن با ۲۲۷ میلیارد دلار جذب سرمایه در رتبه نخست میزبانی سرمایه در سال ۲۰۱۹ قرار دارد. در این لیست آمریکا نیز با ۱۲۵ میلیارد دلار جذب سرمایه به عنوان رتبه دوم اعلام شده است.

هلند با جذب سرمایه خارجی ۱۲۵ میلیارد دلاری در جایگاه سوم قرار دارد.

نکته جالب این است که آمریکا و هلند در سال ۲۰۱۸ به ترتیب رتبه‌های ۱۶۲ و ۱۶۱ را دارا بودند و در سال ۲۰۱۹ به جایگاه‌های دوم و سوم رسیده‌اند.

کشور چین نیز با ۱۱۷ میلیارد دلار جذب سرمایه در رتبه چهارم قرار دارد و این در حالی است که چین در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۴۳ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده بود و در جایگاه دوم قرار داشت.

بیشتر بخوانید:

  • سهم ۹۸ درصدی بخش صنعت از حجم سرمایه‌گذاری‌های خارجی امسال
  • تولید مسکن باید از سنتی به صنعتی تبدیل شود/ سرمایه‌های سرگردان کوچک باید وارد حوزه مسکن شوند/ کاهش ۲۵درصدی قیمت آپارتمان‌های لوکس

مسائلی مانند افت شاخص‌های اقتصادی این کشور و همچنین جنگ تعرفه‌ای سرمایه‌گذاری خارجی در چین را کاهش داده است.

آلمان، کانادا، هنگ‌کنگ، فرانسه، کره‌جنوبی، سنگاپور، بریتانیا، ایتالیا، اسپانیا، سوئد، روسیه، بلژیک، ایرلند، دانمارک، امارات و برزیل به ترتیب کشورهای دیگر تا رتبه بیستم این لیست هستند.

نمودار زیر نشان‌دهنده برترین کشورهای میزبان سرمایه‌های خارجی در سال ۲۰۱۹ است.

در خصوص کشورهایی که بیشترین سرمایه‌گذاری خارجی را انجام داده‌اند نیز آمریکا با سرمایه‌گذاری خارجی ۲۴۶ میلیارد دلاری در رتبه اول قرار دارد.

این کشور در سال ۲۰۱۸ نیز با سرمایه‌گذاری ۲۵۴ میلیارد دلاری رتبه اول را دارا بود.

در این لیست چین نیز مانند سال ۲۰۱۸ رتبه دوم را داراست و در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۴۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی انجام داده است.

سنگاپور در جایگاه سوم قرار دارد و بیش از ۹۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی انجام داده است. این کشور در سال ۲۰۱۸ در جایگاه پنجم قرار داشت و طی یک سال میزان سرمایه‌گذاری خارجی خود را ۱۲ میلیارد دلار افزایش داده است.

این در حالی است که هلند با افت قابل توجه سرمایه‌گذاری خارجی جایگاه سوم خود را در سال ۲۰۱۸ از دست داده است و در جایگاه چهارم قرار گرفته است.

هلند در سال ۲۰۱۹ حدود ۸۴ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی انجام داده است. این کشور در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۱۴ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی انجام داده‌بود.

در میان این کشورها ایرلند که در جایگاه پنجم قرار گرفته، می‌تواند نشان‌دهنده یک رشد قابل توجه در سرمایه‌گذاری خارجی باشد. این کشور که در سال ۲۰۱۸ در رتبه ۱۸۹ قرار داشت، در سال ۲۰۱۹ با بیش از ۷۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

برزیل، هنگ کنگ، بریتانیا، هندوستان، کانادا، آلمان، استرالیا، فرانسه، مکزیک، روسیه، ایتالیا، قبرس، اندونزی، سوئد و رژیم صهیونیستی به ترتیب در جایگاه‌های بعدی سرمایه‌گذاری خارجی قرار دارند.

نمودار زیر نشان‌دهنده برترین کشورهای سرمایه‌گذار خارجی در سال ۲۰۱۹ است. ۵

افزایش ۷۰۰ هزار تومانی حقوق کارکنان دولت + جزئیات مهم
یارانه نقدی این افراد حذف می شود + جزئیات

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *