۳ اردیبهشت, ۱۴۰۳
علمی

اهرام اسرار آمیز قطب جنوب؛ قاره یخی چه رازی در دل خود دارد؟

شواهد از اهرامی اسرار آمیز در قاره جنوبگان در قطب جنوب حکایت دارند؛ ولی آیا این ها صرفاً هرم هایی زیبا هستند یا رازی را پشت خود دارند؟

قاره جنوبگان در قطب جنوب پیش از اینکه طی ۱۲ هزار سال گذشته رفته رفته زیر برف و یخ فرو برود ، زمانی منطقه گرمسیر بود. حالا برخی از گزارش ها از سوی دانشمندان آمریکایی و اروپایی حاکی از این هستند که قطب جنوب همچنین مشابه مصر میزبان اهرامی اسرار آمیز بوده است . در حالی که آوازه اهرام مصر در سراسر دنیا پیچیده ، در مناطق دیگری از جهان هم می توان اهرامی شگفت انگیز پیدا کرد؛ اهرام باستانی چین با راز معمای خود هم یکی از مثال های جالب توجه اند.

اهرام قطب جنوب؛ سازه طبیعت یا آثار تمدن‌های باستانی؟اهرام قطب جنوب

 

ساتزه های عظیم باستانی در مناطق دور افتاده مثل قطب جنوب همیشه محل تئوری های مختلف بوده اند. اهرام مصر یکی از این سازه های کم نظیر است ، ولی باید به این نکته توجه داشت که هنگام ساخت آن ها در بیش از ۴ هزالر سال قبل مصر غنی ترین تمدن کل کره زمین تلقی می شود.

با وجود این جنوبگان به عنوان پنجمین قاره بزرگ دنیا از ۹۸ درصد یخ با پوشش گیاهی ناچیز تشکیل ششده است و دمای آن به منفی ۸۹ درجه ای سانتیگراد هم می رسد . با این تفاسیر ، جنوبگان عملاً محلی غیر قابل سکونت به حساب می آید و عمدتاً دانشمندان تاند که در آن سکونت دارند. در چین منطقه ای تهیه لباس ، دارو ، غذا ، سوخت و بقیه الزامات زندگی فوق العاده چالش بر انگیز ، هزینه بر و درمان بر است .

 

اهرام قطب جنوب

 

اکنون دانشمندان آمریکایی و اروپایی اهرامی را در جنوبگان قطب جنوب کشف کردند که گفته می شود با اهرام مصر قابل مقایسه است و به قبل از تاریخ مکتوب تعلق دارند . دو هرم تقریباً ۱۶ کیلومتری داخل مرزها و یکی در نزدیکی خط ستاحلی پیدا شده است ولی این کشف مهم به دلایلی پیامدهایش چندان شامل پوشش رسانه ها نشده است .

همان طور که گفته شد ، جنوبگان احتمالاً در گذشته های دور به این اندازه سرد نبود و بنا بر همین ، می توان به این نتییجه رسید که تمدن هتایی باستانی اهرام آن را ساخته اند و دز آن ساکن بودند. در این مقطع باستان شناسان باید به شواهد کافی مبنی بر وجود تمدن در این منطقه در  گذشته   دست پیدا کنند.

جهت تکمیل این تئوری باید گفت که بر اساس یافته های متخصصان اقلیمی د ر سال ۲۰۰۹ ظاهراً در جنوبگان درخت های نخل رشد می کرد و حتی تابستان های گرم با دمای ۲۱ درجه سانتی گرادی وجود داشت . از این رو به می توان فرض کرد که هزاران سال قبل از اینکه جنوبگان قطب جنوب را در یخ قرار بگیرد  ، تمدنی باستانی دست به ساخت اهرام زده است . از طرفی هم شاید صرفاً کوه هایی باشند که به صورت اتفاقی به شکل هرم هایی منسجم و منظمی در آمده اند.

نقشه جهان اورونسه فینه با قطب جنوب بدون یخ

شواهدی را در تاًیید  آۀب و هوای  مناسب جنوبگان هم می توان پیدا کرد . دانشمندی آلمانی در سال ۱۹۲۹ نقشه ای را به دست آورد که نقشه کشی به نام (( پیری رئیس )) ((PIRi Reis )) با بهره گیری از کلمپ های عربی در سال ۱۵۱۳ کشییده شده بود .نکته جالب توجه این نقش ترسیم ، جنوبگان بدون یخ است . در دو نقشه دیگر هم این قاره بدون یخ به نمایش درآمده است که نقشه جهان ۱۵۳۴ اورونسه فینه ، نمونه معروفشان است.

 

اهرام مرموز قطب جنوب حتی مرموز تر می شود ولی (( آلبرت بندر )) ((Albert Bender )) کهنه ساز جنگ جهانی دوم و بنیانگذار سازمان International Flying Saucer Bureau ادعا می کند پایگاهی ۲۰۰ ساله متعلق به بیگانه ها زیر پوشش یخی جنوبگان وجود دارد . او می گوید که بارها در جریان دهه ۵۰ میلادی دزدیده شده و یک بار آن را به پایگاه نظامی بیگانه ها با موجودات فضایی زیر یخ های جنوبگان برده اند.

پایگاه زیر یخ های جنوبگان قطب جنوب

 

هر چند صحبت های او عجیب و غریب به نظر می رسید، اما او همچنین اظهار داشت که باندهای مختص به فرود و پرواز یوفوها را دیده  بود و توانسته با فرمانده پایگاه صحبت کند.  ضمناً به این نکته اشاره می کند که خود پایگاه با ماشین های عظیم مبتنی بر فناوری پلاسما ساخته شده بود.

 

 

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *