دسته‌بندی نشده

بانمک ترین حیوانات دنیا که می‌توانند واقعا خطرناک باشند

بامزه‌ترین حیوانات دنیا که می‌توانند شما را بکشند

همه ما با دیدن حیوانات جذاب و بانمک تحت تاًثیر قرار می گیریم و احساساتی می شویم و با تحسین و شگفتی آنها را تماشا می کنیم .ولی هرگز تصورش نمی کردیم که بعضی از زیباترین حیوانات دنیا حیوانات دنیا می توانند به ما صدمه بزنند .در اینجا فهرستی از حیوانات با نمک و  اماخطرناکی را که در مواجهه با آنها باید مراقب بود و گول ظاهر بانمک شان را نخوریم به شما معرفی می کنیم.

۱۰. فوک پلنگی

فوک پلنگی

این حیوان به‌اندازه‌ای زیبا و جذاب به‌نظر می‌رسد که به‌هیچ‌وجه انتظار نداریم آسیبی به ما برساند. ولی این فوک‌ها می‌توانند رفتاری کاملا تهاجمی داشته باشند و در مواردی نیز به پژوهشگران حمله کرده‌اند. یکی از غذاهای موردعلاقه‌ی فوک پلنگی، پنگوئن است. هر وقت خواستید با یک فوک پلنگی شنا کنید، حتما این اطلاعات را به یاد داشته باشید.

۹. پاندا

بانمک ترین حیوانات دنیا که می‌توانند واقعا خطرناک باشند

همه‌ی ما عاشق این موجودات زیبا و بانمک هستیم. پانداها به‌قدری بی‌گناه و بی‌آزار به‌نظر می‌رسند که به نماد صلح و مهربانی تبدیل شده‌اند. ولی بهتر است که سربه‌سر پانداها نگذارید. اگر به‌طور تصادفی وارد قلمرو پاندا شوید یا کاری انجام دهید که احساس خطر کند، می‌تواند به‌طور جدی به شما صدمه بزند و طبیعت خشن و خرس‌مانند خود را به شما نشان دهد.

۸. قو

بانمک ترین حیوانات دنیا که می‌توانند واقعا خطرناک باشند

قوها بخش مهمی از تصاویر عاشقانه‌ را تشکیل می‌دهند. ما قو را نماد عشق حقیقی می‌دانیم، ولی آیا می‌دانستید که این نماد عشق هم می‌تواند به شما صدمه بزند؟ اگر قو احساس تهدید و خطر کند، برای محافظت از خود هر کاری را که بتواند انجام می‌دهد. بنابراین بهتر است که موقع غذا دادن به آنها مراقب باشید.

۷. مورچه‌خوار

مورچه خوار

این حیوانات، کمی کثیف و ژولیده و البته بی‌آزار به‌نظر می‌رسند، چون حتی دندان هم ندارند. شاید بپرسید که چطور ممکن است چنین حیوانی به انسان آسیب برساند؟ در جواب باید گفت که بهتر است مراقب پنجه‌های مورچه‌خوار باشید. مورچه‌خوار معمولا از پنجه‌هایش برای کندن زمین و پیدا کردن غذا استفاده می‌کند، ولی اگر بخواهد از خودش دفاع کند، در استفاده از آنها درنگ نخواهد کرد. مورچه‌خوار می‌تواند با ضربه‌ای شدید و سریع آسیب قابل‌توجهی به شما برساند.

۶. شیطان تاسمانی

شیطان تاسمانی

این موجود کوچک به‌خاطر یک شخصیت کارتونی محبوب به اسم تاز در داستان‌های باگز بانی به شهرت رسیده است. نام این جانور، موجز و مختصر و بیان‌کننده‌ی ماهیت آن است. این جانور به‌اندازه‌ای بامزه و کارتونی به‌نظر می‌رسد که انتظار نداریم آسیبی به ما برساند. البته او تا زمانی بی‌آزار است که دندان‌هایش را به ما نشان نداده باشد. با اینکه کمی شبیه به موش کور به‌نظر می‌رسد، ولی نباید با این جانور شوخی کرد، چرا که شیطان تاسمانی می‌تواند همه‌ی ما را بکشد.

۵. فیل

بانمک ترین حیوانات دنیا که می‌توانند واقعا خطرناک باشند

با وجود اینکه فیل‌ها یکی از بزرگ‌ترین و قوی‌ترین حیوانات خشکی هستند، ما آنها را موجوداتی مهربان و ساده می‌‌انگاریم. ولی اگر صادق باشیم، باید بپذیریم که انسان‌ها با آنها مانند کالاهای مصرفی رفتار می‌کنند. شاید به همین دلیل است که در سال‌های اخیر شاهد افزایش وقوع حوادث مرگباری توسط فیل‌ها بوده‌ایم که به نظر می‌رسد انتقامی تعمدی باشند. فراموش نکنید که فیل‌ها موجودات بسیار باهوشی هستند.

۴. ماهی بادکنکی

ماهی بادکنکی

این ماهی زیبا پس از مرگ، تبدیل به مرگبارترین ماهی دنیا می‌شود. شاید درمورد فوگو غذای معروف ژاپنی شنیده باشید. اگر ماهی به‌خوبی تمیز و آماده نشده باشد، فوگو به غذایی مرگبار تبدیل خواهد شد. دلیل این مسئله وجود سمومی در بدن این ماهی است که از آنها برای محافظت از خود استفاده می‌کند.

۳. قورباغه‌ی نیزه‌ سمی (Poison dart frog)

قورباغه نیزه سمی

این قورباغه‌ها به‌شدت زیبا و جذاب هستند، ولی زیبایی آنها فریبنده است. تنها چند نوع قورباغه‌ی سمی وجود دارد که میزان سمی بودن آنها متفاوت است. خطرناک‌ترین قورباغه‌ی سمی، قورباغه‌ی نیزه (تیر) سمی طلایی است. این قورباغه به‌راحتی می‌تواند ۱۰ انسان بالغ را بکشد و لمسِ پوست این قورباغه برای کشتن انسان کافی است.

۲. دلفین

بانمک ترین حیوانات دنیا که می‌توانند واقعا خطرناک باشند

شاید این اطلاعات شما را شگفت‌زده کند، ولی باید با حقیقت روبه‌رو شویم. دلفین‌های پوزه‌بطری هم مانند انسان‌ها، تنها گونه‌هایی هستند که می‌توانند بدون دلایل طبیعی، طرف مقابل خود را بکشند. دلفین‌ها هوش بالایی دارند و متأسفانه آن‌قدرها هم بی‌آزار نیستند، درست مثل انسان‌ها.

۱. چشم‌گرد تنبل یا اسلولوریس (Slow loris)

چشم گرد تنبل یا اسلو لوریس

به چشم‌هایش نگاه کنید. آیا موجودی بانمک‌تر از او سراغ دارید؟ ولی باید بدانید که این جانور بانمک، سمی‌ترین پستاندار جهان است. اگر به‌طور تصادفی شما را گاز بگیرد، ممکن است که دچار شوک آنافیلاکسی یا شرایط خطرناک دیگری شوید. دانشمندان ثابت کرده‌اند که لوریس حرکات مار کبرا را تقلید می‌کند. این هیولای کوچولو واقعا موجود ترسناکی است.

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *