پزشکی

لحظات ترسناکی که درمان سنتی تایلندی باعث سوختگی درجه سه مدل جوان شد

ویدیویی لحظه ترسناکی که یک بیمار طی درمان جایگزین در تایلند آتش گرفت و دچار سوختگی‌های درجه سه شد را نشان می دهد. این مدل که فقط با نام مستعار گیم شناخته می‌شد، برای امتحان کردن درمان حرارتی تایلندی به نام «فائو یا» (Phao Ya) که شامل سوزاندن گیاهان روی شکم او برای کمک به هضم غذا بود، به یک کلینیک مراجعه کرد.

لحظه‌ی ترسناکی که درمان سنتی تایلندی باعث سوختگی درجه سه مدل جوان شد

 

در تصاویر این حادثه، این مدل در ابتدا بسیار آرام به نظر می رسد و در حال صحبت با دستیاران، لبخند می‌زد. گیم روی تخت دراز کشیده بود و یک حوله و مخلوطی از گیاهان روی شکمش قرار داشت. وقتی پزشک با استفاده از فندک، شمع کوچک را روشن کرد، شعله‌ها تقریباً بلافاصله به لباس‌ها و ملافه پلاستیکی زیر او گسترش یافتند.

لحظه‌ی ترسناکی که درمان سنتی تایلندی باعث سوختگی درجه سه مدل جوان شد

 

ویدیو نشان می‌دهد گیم با درد، پیچ و تاب می‌خورد و فریاد می‌کشد و ظاهراً آتش از زیر پتویی که او را پوشانده بود بیرون می‌زند و در عرض چشم به هم زدنی به کمر او می رسد. او از روی تخت به زمین کشیده می شود و یک پرستار هراسان دست‌هایش را گرفته و پرستار دیگری سعی داشت با یک پتو و سپس بالش آتش را خاموش کند. به طور تکان‌دهنده‌ای، دکتر از اتاق خارج شده و در گوشه‌ای ایمن پناه می گیرد، در حالی که همکاران او تلاش می‌کردند آتش را خاموش کنند. زنی با دست، از شیر روی گیم آب می پاشد تا اینکه بلاخره شعله‌ها را خفه می کنند تا بتوانند آتش را در این کلینیک در بانکوک تایلند کنترل کنند.

 

در شکایتی به وزارت بهداشت تایلند در ۴ دسامبر، این زن گفت: «من درد زیادی کشیدم. می‌ترسم که این اتفاق بر کار من تأثیر بگذارد. هفته آینده باید دوباره کار کنم، اما هنوز برای درمان باید به بیمارستان بروم.»

 

گیم افزود که دچار سوختگی درجه سه شده و پوست اکثر قسمت‌های پشت و زیر سینه‌اش تاول زده بود که باید به مدت دو ماه درمان می شد. او گفت: «مجبور بودم دو ماه در بستر بمانم. خوشبختانه زخم هایم عفونت نکرد. ما از بیمه استفاده کردیم، اما هزینه‌های بیمارستان بالا بود. کلینیک به ما کمک نکرد. الان این موضوع بر کار من تأثیر گذاشته است.»

لحظه‌ی ترسناکی که درمان سنتی تایلندی باعث سوختگی درجه سه مدل جوان شد

 

یک وکیل مشهور تایلندی، به گیم و نامزدش در تنظیم پرونده علیه کلینیک که ادعا می‌کرد مسئولیت اتفاق رخ داده را نمی‌پذیرد، کمک کرد. این وکیل گفت: «کلینیک و دکتر از پذیرفتن مسئولیت سر باز زدند و هرکدام دیگری را مقصر می دانستند. موکل من مجبور شده هزینه‌های بیمارستانی را به تنهایی بپردازد در حالی که زخم‌هایش هنوز التیام نیافته است. من در حال کمک به آنها هستم تا اطمینان حاصل کنم مقصران واقعی غرامت مناسبی بپردازند.»

 

نماینده وزارت بهداشت تایلند گفت این اولین بار است که شکایتی در مورد درمان حرارتی تایلندی به دستشان می رسد. او گفت وزارتخانه موضوع را بررسی خواهد کرد و در حال جمع‌آوری اطلاعات در مورد پزشکی است که این روند ناموفق را انجام داده است.

«فائو یا» یک روش درمانی سنتی تایلندی است که از درمان حرارتی و داروهای گیاهی برای درمان انواع مختلفی از بیماری‌های جسمانی استفاده می‌کند. یکی از تکنیک‌های مورد استفاده در «فائو یا»، موکسی باسیون یا فیتیله گذاری است که شامل سوزاندن نوعی علف خشک روی نقاط خاص طب سوزنی در شکم است. اعتقاد بر این است که این کار به هضم غذا و دردهای قاعدگی کمک می‌کند.

white

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *