۲۸ فروردین, ۱۴۰۳
روانشناسی

نشانه های علمی عاشق شدن در چیست ؟

نویسنده :  محمد جلال کوشکی

 

نشانه هایی که نشان می دهد  افرادعاشق شده اید، مطابق با علم روز:

مفهوم عاشقی برای همه افراد متفاوت است بعضی افراد عاشق بوده اند و حس آن را درک کرده اند و دیگران خیلی مطمئن نیستند که آیا این عشق است یا فقط یک حس پرستش عمیق می باشد. خوشبختانه بدن شما دارای برخی از روش های بسیار پنهانی است که شما را مجذوب شخص دیگری می کند ، زمانی که عاشق میشوید به این نشانه ها توجه کنید شما نمی توانید از زل زدن به فرد دست بکشید.
نشانه عاشق شدن
تماس چشمی به این معنی است که شما بر روی چیزی ثابت شده اید، بنابراین اگر متوجه شوید که چشمان شما بر روی همسرتان ثابت شده است، به این معنی است که عاشق هستید ؛ مطالعات همچنین نشان داده اند که زوج هایی که ارتباط چشمی دارند رابطه عاشقانه قوی تری دارند از سوی دیگر می توان گفت:هنگامی که طی یک مطالعه غریبه ها با هم ارتباط چشمی برقرار کردند احساسات عاشقانه ای را نسبت به یکدیگر گزارش کردند ؛ در ادامه این بخش از نمناک ما نشانه های عاشق شدن را برپایه علم و تحقیقات خواهیم گفت پس بیشتر در خود دقیق شوید.

نشانه های علمی که حاکی از عاشق شدن شماست

نشانه های علمی عاشق شدن

نشانه های علمی عاشق شدن

شما احساس می کنید که در اوج هستید:
این کاملا طبیعی که دیوانه وار عاشق شخصی بشوید ؛ مطالعه ی موسسه Kinsey نشان داد که مغز فردی که در معرض عشق قرار دارد، همانند مغز فردی است که کوکائین مصرف کرده است.این توضیح خوبی است برای اینکه چرا مردم در روابط جدید گاهی کاملا بی معنی و عجیب رفتار میکنند.
شما همیشه در مورد آن شخص فکر می کنید:
اگر کسی را دوست داشته باشید، ممکن است احساس کنید که نمی توانید آن را از ذهن خود خارج کنید.این به این دلیل است که مغز شما فنیل اتیلین آزاد می کند، “مواد مخدر عاشقانه” هنگامی که با کسی دوست میشوید و این هورمون احساس شادی را با شریک زندگی شما ایجاد می کند.شما ممکن است با این احساس آشنا شوید زیرا فنیل اتیلامین نیز در شکلات یافت می شود.

علائم ونشانه های عاشق شدن چیست

علائم عاشق شدن در زنان

آشنایی با علائم عاشق شدن در زنان و مردان

شما می خواهید آنها خوشحال باشند:
عشق یک مشارکت مساوی است، اما شادمانی کسی که عاشق او میشوید بسیار برایتان اهمیت دارد.اصطلاح “عشق مهربانی” می تواند یکی از بزرگترین نشانه های یک رابطه سالم باشداین، به این معنی است که شما تمایل دارید مسیری را انتخاب کنید تا زندگی شریکتان ساده تر و شادتر بماند. اگر در یک روز بارانی ترجیح می دهید خیس شوید تا شریکتان خیس نشود یا در روز های تعطیل صبحانه درست میکنید نشان آن است که عاشق شده اید.
شما اخیرا استرس دارید:
گرچه عشق اغلب با احساسات گرم و فازی همراه است، اما می تواند منبع عظیمی از استرس باشد.عشق در عالم باعث می شود که مغز شما کورتیزول هورمون استرس را آزاد کند، که می تواند منجر به احساس گرما شود بنابراین اگر متوجه شده اید که خیلی نمی توانید صبور باشید یا شما به نوعی ترسیده اید، ممکن است فقط عاشق شده باشید.

از کجا بفهمیم واقعا عاشق شده ایم

علائم فیزیکی عاشق شدن

علائم فیزیکی عاشق شدن

شما احساس درد نمی کنید:
عاشق شدن ممکن است دردناک باشد، اما اگر متوجه شدید که عشق به معنای واقعی کلمه، شما را خیلی آزار نمی دهد ، می تواند علامت عاشقی باشد.مطالعه ای که توسط دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد انجام شد، شرکت کنندگان به عکس شخصیتی که دوست داشتند، خیره شدند و معلوم شد که این عمل می تواند درد متوسط ​​را تا ۴۰٪ و درد شدید را تا ۱۵٪ کاهش دهد.
شما چیزهای جدید را امتحان میکنید:
هر کس می خواهد در شروع رابطه شخص را تحت تاثیر قرار دهد، اگر به طور مداوم در حال کشف چیزهای جدید هستید که شریکتان از آن لذت می برد باید گفت عاشق شده اید.در حقیقت، یک مطالعه نشان داد افرادی که ادعا کرده اند که عاشق هستند اغلب سرگرمی ها و ویژگی شخصیتی متنوعی داشتند بنابراین، حتی اگر شما از کلاس رقصی که با شریک زندگی خود در آن شرکت دارید ، نفرت دارید، این امر می تواند تاثیر مثبتی بر شخصیت شما داشته باشد.
عاشق شدن

عاشق شدن چه نشانه هایی دارد

نشانه هایی که می توانید بفهمید عاشق کسی شده اید

ضربان قلب شما با آنها هماهنگ است:
هنگامی که به شخص مورد علاقه خود فکر می کنید قلب از تپش می ایستد ، یک مطالعه نشان داده است که احتمال دارد ضربان قلبتان هماهنگ با هم بتپد مطالعات انجام شده توسط دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، نشان می دهد که قلب زوجین وقتی که عاشق می شوند، ضربان قلبی یکسان دارند.احساس اتصال عمیق به شریک زندگیتان یک علامت خوب برای هر کسی است که او را دوست دارید.
نشانه علمی عاشق شدن

۱۰ نشانه علمی عاشق شدن

شما با چیزهای ناخوشایند خوب هستید:
اگر در حالی که شریکتان شلخته است و باز او را میبوسید نشان از عاشقی استدر واقع، مطالعه ی دانشگاه گرونینگن در هلند نشان داد که احساسات تحریک جنسی میتواند احساسات ناخوشایند را از بین برود.

نشانه های عاشق شدن را بشناسید

شما بامزه تر می شوید:
یک مطالعه نشان داده است که عشق ورزیدن می تواند موجب حس بیماری و علائم فیزیکی شبیه به اضطراب یا استرس، مانند عرق کردن بشود اگر چه این احساسات، احتمالا بعد از اینکه شما واقعا با شریک زندگی تان راحت تر شدید از بین میرود.
نشانه های عاشق شدن

نشانه های عاشق شدن چیست

شما عاشق عادت های او میشوید:
وقتی شروع به شناخت یک فرد میکنید،عادت هایی را می بینید که او را منحصر به فرد می کند. و احتمالا همین عادت ها شما را مجذوب و عاشق می کند یک مطالعه نشان می دهد که خصوصیات کوچک میتواند عشق را عمیق تر کند، نه فقط ویژگی های جسمی، زیرا افراد دارای ترجیحات منحصر به فرد هستند ؛ بنابراین اگرچه ممکن است در نگاه اول به نظرتان شریک زندگی خود را کمی قاطعانه در نظر بگیرید، اگر متوجه شدید که ناگهان در معرض انحصار بودن آنها هستید، ممکن است عاشق شده باشید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *