تکنولوژی و فناوری

واتس‌اپ امکان اتصال دو گوشی به یک حساب کاربری را فراهم می‌‌کند

به گزارش وب‌سایت WABetainfo، واتس‌اپ در حال آزمایش قابلیت جدیدی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند به صورت همزمان یک حساب کاربری را در دو گوشی مختلف به صورت همزمان فعال کنند. این قابلیت احتمالا در آینده‌ای نزدیک در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

واتساپ  قبلا با معرفی ویژگی مولتی دیوایس، امکان استفاده همزمان از این پیام‌رسان در حداکثر ۴ دستگاه را برای کاربران خود فراهم کرده بود، اما همانطور که وب‌سایت WABetaInfo  گزارش می‌دهد این بار کاربران می‌توانند حساب خود را به صورت همزمان روی دو گوشی مختلف استفاده کنند. پیش از این فقط و فقط می‌توانستید از یک گوشی برای اتصال به حساب واتس‌اپ خود استفاده کنید.

واتس‌اپ

با وجود این قابلیت، هنگامی که کاربران از یک گوشی دیگر وارد حساب واتس‌اپ خود شوند، چت‌های آن‌ها به صورت خودکار و ایمن در دستگاه دوم نیز کپی خواهد شد. همانطور که در تصویر بالا دیده می‌شود، کاربران در این شرایط با پیغامی مواجه خواهند شد که در آن آمده:

«تاریخچه چت در حال همگام‌سازی است. این فرآیند ممکن است کمی طول بکشد.»

شواهد مربوط به این این قابلیت در نسخه ۲.۲۲.۱۵.۱۳ بتا واتس‌اپ برای اندروید، کشف شده است، بنابراین هنوز مشخص نیست که چه زمانی در دسترس تمام کاربران قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر، می‌توانید از حساب واتس‌اپ خود در یک گوشی و سه دستگاه دیگر مانند رایانه یا لپ‌تاپ استفاده کنید، بنابراین این قابلیت تغییر قابل‌توجهی برای کاربران محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان جهان محسوب می‌شود. از سویی دیگر، تلگرام به عنوان بزرگترین رقیب واتساپ، به کاربران خود اجازه می‌دهد تا حسابشان را روی چندین گوشی به طور همزمان استفاده کنند.

از جمله ویژگی‌های دیگری که این پیام‌رسان در چند وقت گذشته مشغول آزمایش آن‌ها بوده، می‌توان به قابلیت مخفی کردن آنلاین بودن کاربران و همچنین افزایش محدودیت زمانی حذف پیام‌ها به دو روز اشاره کرد.

منبع:دیجیاتو

white

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *