ورزش

گرجستان ، اوکراین و لهستان به یورو ۲۰۲۴ صعود کردند ؟

پرونده مرحله مقدماتی رقابت‌‌های جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۲۴ با مشخص شدن چهره سه تیم صعودکننده از بازی‌های پلی‌‌‌آف بسته شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فینال بازی‌های پلی‌آف صعود به یورو ۲۰۲۴، شب گذشته برگزار شد که در پایان آنها تیم‌‌های ملی گرجستان، اوکراین و لهستان موفق به کسب جواز حضور در مرحله نهایی این رقابت‌ها شدند.

در نخستین بازی از مسیر C پلی‌آف، در ورزشگاه بوریس پایچادزه دینامو آره‌نای شهر تفلیس، تیم ملی گرجستان میزبان یونان بود که این بازی پس از تساوی بدون گل در وقت‌های عادی و اضافه، در ضربات پنالتی با برتری ۴ بر ۲ گرجستان به پایان رسید تا این تیم به ۲۱ تیمی که پیش از این به‌صورت مستقیم به یورو ۲۰۲۴ صعود کرده بودند، ملحق شود. گرجستان در مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴، در گروه F قرار گرفت جایی که باید با تیم‌‌های ملی ترکیه، پرتغال و جمهوری چک رقابت کند.

در بازی دوم و از مسیر B پلی‌آف، تیم ملی اوکراین که به‌عنوان میزبان در خاک لهستان از ایسلند پذیرایی می‌کرد، موفق شد میهمانش را با نتیجه ۲ بر یک از پیش رو بردارد. در این بازی ایسلند با گلزنی آلبرت گودموندسون در دقیقه ۳۰ پیش افتاد، اما گل‌های ویکتور سیانکوف در دقیقه ۵۴ و میخایلو مودریک در دقیقه ۸۴ ورق را به سود اوکراین برگرداند تا این تیم بیست‌‌و‌سومین صعودکننده به مرحله نهایی یورو ۲۰۲۴ باشد. تیم ملی اوکراین، در مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴ در گروه E قرار گرفت، ‌گروهی که بلژیک، اسلواکی و رومانی در آن حضور دارند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *