هنر

۲۰ ترفند برای بزرگ‌تر نشان دادن آشپزخانه‌های کوچک

ترفندهایی برای بزرگ‌تر جلوه دادن آشپزخانه کوچک

همه ما دلمان آشپزخانه‌ای بزرگ با پنجره‌هایی بزرگ و سرشار از نور طبیعی می‌خواهد. در عمل، رسیدن به این آرزو برای همه ممکن نیست؛ اما قرار نیست این موضوع باعث ناراحتی‌ باشد. ممکن است در آشپزخانه کوچک با کمبود فضا مواجه باشید، اما دست‌کم می‌توانید آشپزخانه را بزرگ و دل‌باز جلوه دهید. ترفندهایی برای این کار وجود دارد. در این مطلب، ۲۰ ترفند برای بزرگ‌تر نشان‌دادن آشپزخانه کوچک به شما معرفی می‌کنیم.

۱. استفاده از رنگ سفید

سفید بهترین رنگ برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک است. این رنگ بازتاب‌دهنده نور است و حس گستردگی را به آدم القا می‌کند. با انتخاب رنگ سفید برای کابینت‌ها، سقف، دیوارها و پیشخان، فضایی بی‌حدومرز خلق می‌کنید.

لوازم آشپزخانه سفید یا سیلور؛ کدام انتخاب بهتری است؟

۲. ترکیب سطوح

با یکرنگ‌کردن سطح دیوارها و روی کابینت‌ها، آشپزخانه بزرگ‌تر به ‌نظر می‌رسد. وقتی برای سطوح از رنگ و طرح یکسان استفاده می‌کنید، فضا یکپارچه و درنتیجه بزرگ‌تر جلوه می‌کند.

۳. فضای ذخیره در دسترس

برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه فضای ذخیره در دسترس داشته باشید

یکی از راه‌های ساده برای جلوگیری از شلوغی آشپزخانه‌های کوچک، کابینت‌ها و قفسه‌هایی هستند که استفاده از آنها آسان باشد.

کاربردی‌ترین لوازم نظم دهنده آشپزخانه را بشناسید

۴. جایگزینی در کابینت با شیشه

حذف در کابینت یا جایگزینی آن با در شیشه‌ای، به بزرگ‌تر دیده‌شدن آشپزخانه کمک می‌کند. این کار باعث می‌شود که فضا عمق بیشتری داشته باشد و دیوارها دورتر به ‌نظر برسند. البته برای اجرای این ایده، باید همیشه کابینت‌ها را مرتب و خوش‌منظره نگه دارید. می‌توانید این ترفند را نه برای همه، بلکه برای برخی کابینت‌ها به‌ کار بگیرید.

۵. پیوند با فضای بیرونی

بسته به فضا و طراحی خانه، ممکن است بتوانید دیواری را حذف کنید و آشپزخانه را به فضای بیرونی پیوند دهید. این کار به مساحت آشپزخانه‌تان اضافه نمی‌کند، اما باعث می‌شود نور بیشتری به آشپزخانه برسد و فضا گسترده‌تر به‌ نظر برسد.

۶. گسترده‌کردن کف

برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه از طرح‌هایی استفاده کنید که کف را وسیع‌تر نشان می‌دهند.

طرح برخی کاشی‌ها یا پوشش‌های کف و دیوار باعث می‌شود که فضا دلگیر و بسته به‌ نظر برسد، درحالی‌که برخی الگوها اثر عکس دارند. برای پوشش کف از طرح‌ها و الگوهایی استفاده کنید که فضا را گسترده‌تر جلوه می‌دهند.

این کف‌پوش‌های جذاب را ببینید

۷. تمرکز بر ارتفاع

جلب توجه چشم‌ها در مسیری عمودی به‌سوی بالا، باعث می‌شود تا ارتفاع سقف بیشتر به‌ نظر برسد. روی کابینت‌ها، اقلام تزئینی قرار دهید. برای تأثیر بیشتر، از نمونه‌هایی استفاده کنید که با رنگ و طرح پس‌زمینه همخوان هستند.

پرفروش‌ترین لوازم تزئینی را ببینید

۸. اجتناب از شلوغی

پرکردن روی کابینت‌ها و پیشخان با انواع و اقسام ابزارهای آشپزی، هم آشپزخانه را کوچک جلوه می‌دهد و هم فضای کارتان را تنگ می‌کند. در آشپزخانه‌های کوچک، تا جای ‌ممکن بهتر است لوازم را در کابینت‌ها جا دهید.

۹. هود مخفی

استفاده از هود مخفی به‌جای هودهای معمولی، تأثیر چشمگیری در بزرگ‌تر دیده‌شدن فضای آشپزخانه دارد.

لیست قیمت هود مخفی + پرفروش‌ترین‌ها

۱۰. نورپردازی خلاقانه

برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه نورپردازی خلاقانه داشته باشید

وقتی نورپردازی آشپزخانه خلاقانه باشد، کمتر کسی به بزرگی یا کوچکی آشپزخانه‌تان توجه می‌کند.

۱۱. به‌کارگیری طرح‌های کلاسیک

طرح‌ها و الگوهای کلاسیک مانند کاشی‌های بزرگ، همیشه باعث بزرگ‌تر دیده‌شدن فضا می‌شود. از رنگ‌های خنثی و روشن برای خلق طراحی کلاسیک استفاده کنید.

چند نمونه کاشی کلاسیک جذاب ببینید

۱۲. استفاده از کابینت هایگلاس

برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه از کابینت هایگلاس استفاده کنید

سطوح براق و بازتاب‌دهنده نور باعث می‌شوند تا فضای آشپزخانه گسترده‌تر به‌ چشم بیاید. استفاده از آینه هم (درصورت امکان) اثری مشابه دارد.

۱۳. استفاده از گیاهان

گل و گیاه ، در هر فضایی ازجمله آشپزخانه، روح‌بخش است، به‌ویژه اگر آشپزخانه از نور طبیعی برخوردار باشد. چرا از این نعمت استفاده نکنید؟!

۱۴. صندلی‌های بدون پشتی

برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه از صندلی های بدون پشتی استفاده کنید

صندلی‌های بدون پشتی، به‌سادگی زیر پیشخان قرار می‌گیرند و فضای کمتری اشغال می‌کنند. در انتخاب صندلی‌ها، از رنگی همخوان با پیشخان و فضای آشپزخانه استفاده کنید.

۱۵. استفاده کاربردی از فضا

از هر فضایی بهره ببرید، حتی اگر غیرقابل‌استفاده به ‌نظر می‌رسد؛ مثلا می‌توانید درصورت امکان روی دیوار بالای اجاق ، قفسه‌ یا میله‌ای قلاب‌دار برای جاسازی لوازم آشپزخانه نصب کنید.

۱۶. جزیره یا کابینت متحرک

برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه از جزیره یا کابینت متحرک استفاده کنید

برای اینکه فضای ذخیره بیشتری داشته باشید، می‌توانید از جزیره آشپزخانه یا کابینتی متحرک، به‌ویژه در قسمت ورودی، استفاده کنید. هنگام ورود و خروج، می‌توانید به‌سادگی آن را حرکت دهید.

۱۵ ایده برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه و نکات مهمی که باید بدانید

۱۷. بهره‌گیری از نور طبیعی

اگر آشپزخانه‌تان پنجره دارد، درصورت امکان آن را با پرده نپوشانید. نور طبیعی نقش چشمگیری در بزرگ‌تر دیده‌شدن فضای آشپزخانه دارد.

۱۸. استفاده از فرش یا قالیچه

برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه از فرش یا قالیچه استفاده کنید.

وقتی گزینه‌های زیادی برای طراحی آشپزخانه در راستای بزرگ‌تر جلوه‌دادن آن ندارید، با فرش یا قالیچه‌ای در کف، دست‌کم به فضا روح می‌بخشید. در انتخاب فرش یا قالیچه، طرح و رنگی را انتخاب کنید که آشپزخانه را شلوغ و دلگیر جلوه ندهد.


نکاتی که باید قبل از خرید فرش ماشینی فانتزی بدانید

۱۹. تزیین چشم‌نواز

وسیع‌کردن فضا با رنگ سفید یا رنگ‌های روشن، به این معنی نیست که هیچ‌چیز دیگری نباید این یکنواختی را به هم بزند؛ مثلا افزودن قفسه‌های چوبی، هم تضادی چشم‌نواز و هم فضایی برای لوازم آشپزخانه ایجاد می‌کند.

ایده‌هایی چشم‌نواز برای استفاده از اکسسوری طلایی در دکوراسیون

۲۰. ارتباط با فضای باز

اگر موقعیت ساختمان اجازه می‌دهد، در آشپزخانه راهی به فضای باز (مثل حیاط یا حیاط‌خلوت) ایجاد کنید. می‌توانید از این فضا برای ذخیره‌سازی و حتی با کمی رنگ‌ولعاب، برای پذیرایی از مهمان‌ها استفاده کنید.

شیشه بالکن

یکی از بهترین تجهیزات شیشه ای که شما می توانید از آن برای زیبایی و امنیت تراس خود استفاده کنید شیشه بالکن می باشد. این شیشه ها در انواع متفاوتی تولید  طراحی می شوند که هر یک از آنها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. زمان خرید هر یک از انواع آن باید به خوبی ویژگی هایی که دارد را بررسی کنید تا بتوانید بین انواع آن یکی را که مناسب تر است خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. اندازه و متراژ تراس شما زمان خرید تراس شیشه ای اهمیت بسیار زیادی دارد. شما تنها در صورتی که متراژ تراس خود به خوبی اندازه گیری کید می توانید بهترین نمونه از شیشه های بالکن را سفارش دهید.

شما برای نصب شیشه بالکن بهتر است با کارشناسانی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند مشورت کنید، آنها به خوبی می توانند شما را در این مورد راهنمایی کنند تا بتوانید بهترین نمونه از انواع شیشه های بالکن را در تراس خود نصب کنید. بسیاری از افراد مایل هستند که هر یک از کالاهای مورد نیاز خود را تنها از نمایندگی خریداری کنند. در واقع باید بدانید نمایندگی مزیت هایی به افراد می دهد که بدون شک از فروشگاه ها نمی توانید دریافت کنید. شرکت ایمن در سال های بسیار زیادی است که به عنوان نمایندگی انواع شیشه های بالکن شناخته می شود و شما می توانید نصب و سفارش شیشه های بالکن خود را به این شرکت سفارش دهید.
بالک شیشه ایی
شیشه بالکن

خرید و نصب شیشه بالکن به وسیله نمایندگی

شما هر وسیله و یا تجهیزات ساختمانی را که از نمایندگی آن خریداری کنید بدون شک از مزیت های آن بهره مند خواهید شد. در واقع همین موارد موجب شده است ک محبوبیت نمایندگی های تولیدی روز به روز افزایش پیدا کند. شما خدماتی را که زمان خرید انواع شیشه بالکن از شرکت ایمن در به عنوان نماینده می توانید دریافت کنید عبارت می باشد از :

۱. قیمت مناسب

بدون شک همه شما به خوبی می دانید که قیمت یکی از مهمترین عواملی است که زمان خرید هر وسیله ای به آن توجه زیادی نشان می دهند. در واقع یکی از مهمترین فاکتورهایی که زمان خردی اهمیت زیادی دارد قیمت می باشد. ایمن در به مشتریان خود با بهترین قیمت انواع خدمات را ارائه می دهد تا آنها رضایت از کالای خریداری شده خود داشته باشند. در واقع باید بدانید تنها در این صورت است که مشتریان شرکت افزایش پیدا می کند و همین امر نقش مهمی بر عهده دارد.

برخی از نمایندگی ها که قیمت بیشتری را دریافت می کنند بدون شک مشتریان کمتری دارند. دریافت قیمت مناسب و به صرفه شرکت ایمن در مبنی بر این نیست که از متریال های بی کیفیتی برای تولید انواع شیشه بالکن استفاده می کند. بلکه باید بدانید تمامی متریال های به کار رفته شده در شیشه های بالکن را وارد کرده و از بهترین جنس ها استفاده می کند. بنابراین تنها شما از قیمت مناسب آن بهره مند خواهید شد.

تراس شیشه ایی

شیشه بالکن

۲. اجرای پروژه های متنوع

از دیگر خدماتی که شرکت ایمن در به عنوان نماینده به مشتریان خود ارائه می دهد این است که پروژه های متنوعی را بر عهده می گیرد. در این صورت شما می توانید هر یک از انواع تجهیزات شیشه ای را روی ساختمان خود نصب کنید. تراس شیشه ای یکی از تجهیزات شیشه ای می باشد که به تازگی افراد برای زیباسازی فضاهای خود از آن استفاده بسیار زیادی می کنند. بنابراین شما می توانید انواع شیشه های بالکن را به شرکت سفارش دهید تا برای شما طراحی کرده و نصب نماید.

زمان انتخاب انواع شیشه بالکن باید به فضایی که در اختیار دارید توجه داشته باشید، تنها در این صورت بهترین و با کیفیت ترین نمونه های شیشه های بالکن را می توانید در ساختمان خود نصب کرده و از آن استفاده نمایید. آن دسته از انواع شیشه های بالکن را که برای ترس های بزرگ قابل اجرا می باشد، شرکت به شما معرفی می کند تا شما برای تراس خود آنها را انتخاب کرده و خریداری کنید.

۳. نصب سریع و آسان

بدون شک نصب هر یک از انواع تجهیزات شیشه ای روی ساختمان نیاز به تخصص افراد دارد و باید بهترین متخصصان آنها را در تراس شما نصب کنند. یکی از دیگر خدماتی که شرکت ایمن در دارد این است که در کمترین زمان  می تواند انواع شیشه های بالکن شما را در کمترین زمان نصب می کند. شما می توانید انواع شیشه ها را که حتی سخت هم نصب می شوند به راحتی در تراس خود نصب کنید. متخصصانی که آنها را نصب می کنند در کار خود حرفه ای می باشند و به همین دلیل در کمترین زمان می توانند انواع شیشه های بالکن را در کمترین زمان اجرا نمایند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *