اجتماعی

کشورهای برتر جهان از نظر کیفیت زندگی ۲۰۲۳

برترین کشورهای جهان به ترتیب رتبه‌بندی در سال ۲۰۲۳

سوئیس

این کشور ۷/۵ میلیون نفر جمعیت و مساحتی بالغ بر ۴۹ ، ۲۹۰ کیلومتر بر مربع دارد. امکانات بهداشتی و پزشکی فرصت های تحصیلی مناسب و در  دسترس همه و البته آسانی روند پیدا کردن شغل جدید ، سوئیس را در جمع ده کشور برتر قرار داده است . اما متاًسفانه بالا بودن هزینهع های گذران زندگی در این کشور اروپایی باعث شده است که سوئیس از کسب مقام بهتر ناتوان بماند .

آلمان

کشور آلمان به دلیل آسان بودن روند یافتن یک شغل مناسب به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد افرادی که قصد مهاجرت دارند شناخته می شود  . از حیث کیفیت زندگی و شاخص های یک زندگی سالم و استاندارد نیز آلمان یکی از گزینه های اول لیست به شمار می آید .

کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ جهان از نظر بعد مساحت پس از روسیه است که تقریباً دو پنجم شمالی قاره آمریکای شمالی را در بر می گیرد . محیط زیست بسیار جذذاب کانادا از مسافران زیادی استقبال می کند و به سبب ساعت های کاری مناسب و کوتاه این کشور همسایه ی آمریکا توانسته است امتیازات بالایی کسب کند و یک جهش فوق العاده در لیست امسال داشته باشد اگر چه جمعیت کانادایی ها از نظر تعداد نسبتاً کم است اما آنها جمعیت چند فرهنگی فوق العاده ای را ایجاد کرده اند و از مهاجران قاره های دیگر استقبال می کنند .

آمریکا

آمریکا سومین کشور پرجمعیت  و پهناور جهان است و دارای بزرگ ترین اقتصاد در میان کشور های جهان می باشد . همچنین آمریکا از لحاظ نژادی و گوناگونی مردم متنوع ترین کشور جهان است . کشور آمریکا شش برابر بزرگ تر از ایران ، ۳۵ برابر بزرگ تر از انگلستان ، ۱۴ برابر بزرگ تر از فرانسه و نصف روسیه می باشد .

سوئد

سوئد کشوری است در شمال اروپا در شبه جزیره اسکاندیناوی ، مساحت سوئد ۴۴۹، ۹۶۴ کیلومتر مربع کما بیش اندازه عراق و چهارمین کشوور بزرگ اروپا از نظر مساحت می باشد . مردم سوئد همراه با مردمان نروژ ، ایسلند و دانمارک از شاخه ژرمنی اقوام هند و اروپایی بوده و نیازشان به وایکینگ ها می رسد . کیفیت زندگی شهروندان بالا و نرخ بیکاری در آن کشور پایین است و اقتصاد آن بر مبنای مشارکت مردم در سرمایه گذاری است .

ژاپن

کشور ربات ها و دنیای تکنولوژی های فضایی در سال گذشته موفق به کسب  رتبه هفتم شده بود که این رتبه به لطف بهبود های عظیم در بحث حمل و نقل و نمره ی بالای چشم یادامی ها در این این بخش بوده است رتبه سوم را برایشان به ارمغان آورده است . دو فاکتور مهم در کیفیت زندگی برای مهاجران یعنی امکانات بهداشتی و پزشکی و رفتار مناسب مردم و آرام مردم ژاپن را به یکی از سه کشور برتر جهان از نظر افراد شرکت کننده این نظر سنجی تبدیل کرده است .

استرالیا

استرالیا در جهان به عنوان یکی از بهترین و مناسب ترین مناطق برای تشکیل خانواده است و یک زندگی پر از آسایش شناخته می شود . در دسته ی امکانات آموزشی و دسترسی به فرصت های تحصیلی استرالیا مجموعاً در مقام دوم بین تمام کشور های داخل این نظر سنجی قرار گرفته است .

انگلستان

انگلستان نام بخشی از پادشاهی متحده بریتانیایی کبیر و ایرلند شمالی است . این پاددشاههی از چهار بخش تشکیل شده است و انگلستان مهمترین ،وسیع ترین و پر جمعیت ترین بخش آن را تشکیل می دهد .

فرانسه

کارمندان و افراد شاغل در کشور فرانسه به طور متوسط تنها ۴۱ ساعت از هفته را به کار مشغول هستند و این به معنای اوقات فراغت بیشتر و فرصت بیشتر برای معاشرت با اعضای خانواده و دوستان خواهد بود .

دانمارک

پادشاهی دانمارک کشوری است در شمال اروپا و پایتخت آن کینهاگ است. جمعیت این کشور ۵.۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن دانمارکی است . زبان های فاروئی ، گیرلندی ، آلمانی از زبان های محلی در این کشور است .

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *