تکنولوژی و فناوری

فراتر از انتظارات مایکروسافت؛ ویندوز ۱۱ حالا تقریباً روی نیم میلیارد دستگاه فعال است

ویندوز ۱۱ در ماه اکتبر ۲۰۲۱ وارد بازار شد . داده های داخلی مایکروسافت که در دسترس یک منبع آگاه قرار گرفته بود نشان می داد ویندوز ۱۱ موفق تر از آن چیزی است که تصور می شود و اکنون روی بیش از ۴۰۰ میلیون دستگاه در حال استفاده است انتظار می رود تا اوایل سالل ۲۰۲۴ تعداد دستگاه های مجهز به ویندوز ۱۱ از مرز نیم میلیارد عبور کند .

با توجه به اینکه این سیستم عامل از اکتبر ۲۰۲۱ وارد بازار شده بدان معنا است که حدود دو سال طول کشیده تا مایکروسافت به ۴۰۰ میلیون دستگاه فعال ماهانه با ویندوز ۱۱ برسد . نرخ پذیرش ویندوز ۱۱ بسیار کندتر از ویندوز ۱۰ می باشد .

ویندوز ۱۰ توانست ، درباره زمانی حدود یک سال به این تعداد دستگاه فعال دست پیدا کند و در نهایت تا اوایل سال ۲۰۲۰ تعداد دستگاه های فعال ویندوز ۱۰به یک میلیارد برسد .

 

تعداد دستگاه‌های فعال با ویندوز ۱۱ رو به افزایش است

 

هنگامی که ویندوز ۱۰ عرضه شد ، تمامی کاربران ویندوز ۸.۱ و ویندوز ۷ می توانستند به روزرسانی رایگان آن را دریافت کنند . حدود یک سال مایکروسافت این ارتقای رایگان را تبلیغ می کرد و از کاربران می خواست که دستگاه های خود را به نسخه جدید ویندوز به روز کند و باره زمانی امکان دریافت نسخه رایگان را از دست ندهند .

وضعیت در مورد ویندوز ۱۱ متفاوت بود و تنها کاربران دارای دستگاه های سال ۲۰۱۸ به بعد امکان دریافت این نسخه ها را داشتند و دستگاه های قدیمی نمی توانستند این نسخه را دریافت کنند همیم مسئله رشد ویندوز ۱۱ را محدود کرد . نظر سنجی نشان می دهد حدود ۲۵ درصد کاربران شرایط لازم برای دریافت نسخه جدید ویندوز را نداشتند .

اکن.ن همه نگاه ها به انتشار ویندوز ( احتمالاً با نام ویندوز ۱۲ ) است . انتظار می رود این نسخه با اسم رمز Germanium  عرضه شود و ویژگی های انقلابی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی و فضای ابری را معرفی کند .

پیش بینی می شود که نسخه آتی ویندوز ۱۲ مانند نسخه های جدید ویندوز یک ربط دستکاپ به روز شده به همراه داشته باشد .

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *