تکنولوژی و فناوری

یک نرم‌افزار قدرتمند هوش مصنوعی برای گوشی‌های اندرویدی منتشر شد

اپلیکیشن هوش مصنوعی قدرتمند گوگل برای گوشی های اندرویدی در  دسترس قرار گرفت .

دستیار هوشمند جمنای اکنون  در قالب اپلیکیشنی مستقل برای دستگاه های اندرویدی در دسترس قرار دارد تا کاربران بتوانند با ابزار هوش مصنوعی گوگل (مبتنی بر مدل زبانی بزرگ Gemini Pro) در گوشی یا تبلت خود کار کنند . اپلیکیشن جمنای از طریق گوگل پلی قابل دانلود است.

گوگل علاوه بر انتشار اپلیکیشن جمنای که جایگزین Google Assistant حخواهد شد ، چت یاب تحت وب بارد را به جمنای ( Gemini Advanced) تغییر نام داده است تا اکوسیستم یکپارچه ای برای همه مدل های هوش مصنوعی ایجاد کند .

راه انداازی اپلیکیشن جمناای هنوز به صورت رسمی از سوی گوگل اعلام نشده است و به نظر می رسد فعلاً با محدودیت هایی مواجه است و برخی کاربران پیغام خطای جمنای در حال حاضر در دسترس نیست بعداً دوباره امتحان کنید .

چنانچه اپلیکیشن به درستیب نصب و اجرا شود می توان از طریق آیکون برنامه ، با گفتن Hey Google یا با نگه داشتن پاور آنن را فراخوانی کرد . بنابراین امکان جایگزین کردن آن با دستیار فعلی گوگل وجود دارد . 

طبق گفته یکی از کاربران در ایکس ، در حال حاضر تمام امکانات گوگل اسیستنت برای جمنای فعال نشده اند و برخی ویژگی های آن مانند کنترل دستگاه های هوشمند خانه و تنظیم زنگ هشدار را پشتیبانی می کند . علاوه بر این امکانات بازگشت به گوگل اسیستنت  از طریق تنظیمات جمنای وجود دارد .

رابط کاربری جمنای قابلیت ارسال درخواست های متنی ، صوتی یا تصویری را فراهم کرده است  و کاربر می تواند به طور مستقیم عکس های گرفته شده از دوربین یا اسکرین شات گوشی را ارسال کند .  

اپلیکیشن جمنای علاوه بر گوگل پلی، از طریق آپ استور برای گوشی آیفون نیز قابل دریافت است و در حال حاضر فقط زبان انگلیسی را پشتیبانی می  کند ، اما به زودی نسخه های کره ای و ژاپنی آن در دسترس خواهند بود و در نهایت قرار است از ۲۰ زبان زنده ی زبان پشتیبانی کند .

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *