دسته‌بندی نشده

۲۰روش برای یافتن آرامش درون؛ این نکات برگ برنده شما در زندگی هستند

۴۰ روش برای یافتن آرامش درون؛ چگونه به آرامشی واقعی برسیم؟

شاید شماهم به این کلمه برخورده باشید ؛ آرامش درون این کلمه واقعاً چرا آنقدر مهم است و چرا امروزه تبدیل به آرزویی دست نیافتنی شده است؟ پیشرفت های عصر حاضر زندگی را برای مان راحت کرده است ؛اما به همان میزان آرامش را نیز از ذهن هایمان دور و ما را دچار استرس و نگرانی کرده است که شاید برخی از آنها حتی واقعی هم نباشند ! اما دیگر جایی هم برای خوشی و لذت بررای مان باقی نگذاشته اند.پس چگونه به شادی و آرامش دست پیدا کنیم؟

همان طور که برای شروع هر کار تازه ای نیاز به مهارت و آموزش  هست آرامش از این قضیه مستثنی نیست و باید آن را یاد بگیریم .خوشبختانه امروزه راه های بسیاری وجود دارند که به ما یاد می دهد چگونه در شرایط شلوغ و پرتلاطم ،آرامش مان را حفظ کنیم.این مقاله یکی از دست آوردها ی زیباست   و به ما ۴۰ راه آسان برای  یافتن آرامش را نشان می دهد . چرا که آرام کردن دنیای بیرونی نیازمند داشتن آرامش درونی است.در این مقاله از کارهای  عجیب و غریب خبری نیست ،تنها یادآوری آن است که چقدر راحت و ارزان می شود به خوشی های کوچک و در پی آن خوشی های بزرگ دست یافت فقط لازم است کمی متمرکزتر به زندگی تان بنگرید و در این راه با خودتان صادق باشید.

۱-موسیقی گوش کنید:

مهم نیست چه موسیقی و چه سبکی گوش می دهید ،فقط کافی است که از آن لذت ببرید و به شما آرامش دهد.

۲-نفس عمیق بکشید:

یکی از راه های سریع و آسان برای دستیابی به آرامش نفس عمیق است.وقتی روی تنفس تان تمرکز کنید ،مغزتان روی دم و بازدم و نحوه تنفس متمرکز خواهد شد و خون رسانی در بدن بهتر انجام می شود ، در نتیجه اعضای داخل بدن تان وظایف خود را بهتر انجام می دهند.

۳-قدم بزنید:

بیرون رفتن در هوای تازه و وقتی که خورشید به زیبایی می درخشد می تواند زندگی را برایتان دلپذیر تر و زیباتر کند و باعث افزایش آرامش ذهنی شود ،قدم بزنید و از زندگی لذت ببرید.

۴-از طبیعت لذت ببرید:

در یک جا نمانید شما بتن نیستید ! به بیرون روید و از طبیعت لذت ببرید به آواز پرندگان گوش دهید و از آسایش و آرامش آنجا بهره مند شوید.

۵-با حیوانات خانگی تان بازی کنید:

اگر حیوان خانگی دارید حتماً زمانی را به بازی کردن و وقت گذراندن با آن اختصاص دهید ؛ چرا که این راه بسیار خوبی برای از بین بردن استرس های روزمره است لمس کردن یک حس قوی است که می تواند تنش ها را کاهش دهد و باعث آرامش ذهنی شود.

۶-مرتب و منظم باشید:

شلوغی و نامرتبی،سردرگمی و تنش ایجاد می کند و برعکس آن ،پاکیزگی و تمیزنگه داشتن خانه و محیط اطراف می تواند به آرامش ذهنی کمک کند.

۷-واقعیت ها را بپذیرید:

پذیرفتن آن که در اختتیار ما نیست برای رسیدن به آرامس درون بسیار موًثر است قبول کنید چیزهایی در جهان وجود دارد که در اختیار ما نیست و باید یاد بگیریم هر چه را که نمی توانیم کنترل کنیم تحمل کنیم،سعی کنیم با آن کنار بیاییم.

۸-تمرکز حواس داشته باشیم:

وقتی تمرکز حواس دارید یعنی در همین لحظه کاملاً به حواس پنج گانه تان (لامسه،چشایی،بینایی،شنوایی و بویایی)آگاه هستید حواستان را درگیر کنید تا ذهن تان نتواند روی نگرانی ها و اگر و ای کاش ها تمرکز کند.

۹-خودتان را دوست داشته باشید:

هر چقدر بیشتر خودتان را دوست داشته باشید ،آرامش ذهنی بیشتر وهمین طور احساس راحتی بیشتری دارید دیگر اهمیتی ندارد در چه موقعیتی هستید این کار باعث می شود اعتماد به نفس تان بیشتر شود و کمتر احساس ناامنی کنید و در نتیجه آرامش درونی تان افزایش می یابد.

۱۰بدون چشم داشت عاشق شوید:

برای ساختن عشقی واقعی باید بی توقع عاشق شوید و انتظار بازگشتی نداشته باشید (( وقتی ما با شرط و شروط )) دیگری را دوست می داریم انتظارات برآورده نشدنمان می تواند آشفتگی درونی و تنفر ایجاد کند.

۱۱-سلامتی تان را به طور منظم چک کنید:

همواره میزان سلامتی تان را بسنجید و مراقب خودتان باشید هر طور که با خودتان رفتار کنید دنیا و جهان اطراف نیز با شما همان گونه رفتار می کنند ،با خودتان مهربان باشید و چیزهایی را که می خواهید به دست بیاورید.

۱۲-باخودتان صادق باشید:

 

 

آرامش درون

رفتارتان باید شبیه احساس و افکارتان باشد .مشکلات زمانی بوجود می آیند که ما آنطور که فکر می کنیم عمل نمی کنیم .گاهی خودمان راهی را انتخاب می کنیم و دنیا راه دیگری را به ما پیشنهاد می دهد(در واقع چیزی بیشتر از پیشنهاد زور می گوید!) تاما اینکه بتوانیم بین خواسته ی خودمان و خواسته ی دنیا تعادل برقرار کنیم و بهترین گزینه را انتخاب کنیم مهم است .یافتن راه هایی برای متعادل کردن اهداف درونی یا راهی که ما در نهایت انتخاب می کنیم یکی از کلیدهای آرامش ذهنی است.

۱۳-بخندید:

همیشه بخندید وقتی می خندید می توانید قسمت های زیبای زندگی را هم ببینید.قهقهه یک پادزهر زیبای بزرگ برای مقابله با استرس است و هورمون هایی را آزاد می کند که احساس خوشحالی را در شما افزایش می دهد.

وضعیت را ارزیابی کنید:

ایده ی خوبی است که چه الان و چه بعد ها کیفیت زندگی خودتان را ارزیابی کنید ؛آیا شغل تان را دوست دارید ؟ رابطه تان را چطور؟ آیا در مسیر درستی هستید؟ ارزیابی و در صورت لزوم اصلاح امورات زندگی برای بازیابی آرامش ذهن تان ضروری است.

۱۴-هدف داشته باشید:

این موضوع با شماره ی قبل مرتبط است اهداف می توانند ما را در جهت درست نگه دارند و بیه ما انگیزه دهند  برای ادامه زندگی انگیزه بدهند .

۱۵-انعطاف پذیر باشید:

این به موضوعی مرتبط می شود که اگر بخندید زندگی شما هم خوب طی می شود پس در مقابل مشکلات انعطاف پذیر باشید یادتان باشد تغییر دادن افکار سفت و سخت آسان تر است تا اینکه بخواهید موقعیت های سفت و سختی که جلوی ایده های شما را گرفته اند را تغییر بدهید.

۱۶-در لحظه زندگی کنید:

به جای نگرانی درباره گذشته یا وحشت در مورد آینده ،واقعاً از زمان حال لذت ببرید این همه ی چیزی است که ما داریم ؛ زندگی در زمان حال وقتی در حال زندگی کنیم نگرانی های گذشته و آینده نمی توانند ما را مضطرب کنند.

۱۷-کمتر نگران شوید:

ظاهراً روزانه بین ۳۰۰۰۰-۷۵۰۰۰ بار فکر می کنید که در واقع ۸۰ درصد آنها بی معنی و تصادفی هستند .یاد بگیرید نگرانی هایتان را کمتر مرور کنید؛ زیرا اغلب نگرانی ها بی حاصل اند و هر گونه آرامش را از ذهن دور می کنند.

۱۸-مدعی باشید:

شما به همان اندازه حق دارید  اینجا باشید و نظرتان را اعلام کنید که یک نفر دیگر حق دارد .وقتی ما به یک فرد کم ادعا و تسلیم شده تبدیل شده تبدیل می شویم.در واقع به زبان خودمان عمل کرده ایم .مدعی بودن به این مععنا نیست که شما و نیازهایتان نسبت به بقیه اولویت دارید منظوورمان این است خودتان را دست کم نگیرید و کاملاً مطرح دیگران  نباشید این مورد در واقع به سازش و یک موقعیت برد برد اشاره دارد.

۱۹-حرف دل تان را بزنید:

نترسید از اینکه بگویید چگونه فکر می کنید این کار کمک تان می کند تا به فردی قاطع تبدیل شوید .بدانید که در زندگی تان چه می خواهید .

۲۰-زمانی برای خودتان داشته باشید:

قدری زمان به خودتان اختصاص دهید یک وقفه برای پرداختن به خودتان ایجاد کنید ییا کاری را که کاملاً خوشحال تان می کند انجام بدهید تا برای بقیه امورات زندگی تان آماده شوید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *